بمناسبت دهه مبارک فجر:برگزاری جشنواره غذای سالم در روستای فروتقه کاشمر

IMG_3723بمناسبت دهه مبارک فجر با همکاری واحد تغذیه مرکز بهداشت کاشمر،داوطلبان سلامت  روستای فروتقه ،دهیاری ،شورای اسلامی ،بسیج و مجتمع خورشید ولایت روستای فروتقه و با حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان و مدیرآموزش و پرورش وجمعی از اهالی روستای فروتقه در محل حسینیه علی اکبری (ع) این روستا، جشنواره غذای سالم  برگزار گردید.

دراین جشنواره انواع غذاها و پیش غذاهای سنتی به معرض نمایش گذاشته شد و در پایان نیز به افراد منتخب بر اساس نظر داوران این جشنواره هدایایی اهدا گردید.

دکتر محمد جواد یزدانی مدیر شبکه بهداشت ودرمان و سرپرست دانشکده پرستاری شهرستان کاشمردر این مراسم به نقش تغذیه سالم در سلامت جامعه اشاره نمود و گفت :بسیاری از بیماریهای قلبی و عروقی ،داخلی و نارسایی های کلیوی که امروز سلامت انسانها را تهدید میکند استفاده از غذاهای فست فود و نوشابه های موجود در بازار است که متاسفانه در وعده های غذایی ما به وفور دیده می شود .

وی به مضرات نوشابه های گازدار و روغنهای جامد خوراکی  اشاره نمود و گفت:در حال حاضر علت اصلی سرطانها، بیماریهای قلبی و عروقی ، دیابت ،فشار خون و نارسایی کلیه مصرف همین مواد می باشد که باید با تغییر سبک زندگی و تغییر نگرش در تغذیه، از بروز چنین بیماریهایی پیشگیری نمود.  

شایان ذکر است:در حاشیه این جشنواره نمایشگاه نقاشی و صنایع دستی دانش آموزان دختر این روستا نیز به معرض دید بازدیدکنندگان گذاشته شد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها