هزینه ۷ میلیون تومانی شهرداری کاشمر برای دفن زباله‌های عفونی

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشمر, احمد غزنوی ظهر امروز در جلسه شورای شهر کاشمر اظهار کرد: شهرداری هر ماه بین ۵ تا ۷ میلیون تومان برای جمع‌آوری و دفن زباله‌های عفونی هزینه می‌کند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر کاشمر افزود: دو خودروی مخصوص به همراه دو راننده و دو کارگر به این کار اختصاص یافته‌اند بنابراین کمیسیون برنامه و بودجه مصوب کرده تا پزشکان و درمانگاه‌ها نسبت به تأمین هزینه جمع‌آوری زباله‌های عفونی همکاری کنند.

وی تصریح کرد: بر اساس مصوبه این کمیسیون مقرر شده در هر ماه بیمارستان‌ها ۷۰ تا ۱۰۰ هزار تومان، درمانگاه‌ها ۵۰ تا ۷۰ و پزشکان عمومی و متخصص ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان برای جمع‌آوری زباله های عفونی به شهرداری پرداخت کنند.

غزنوی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد این است که دفن زباله‌های بهداشتی به طور معمولی انجام شده و بی‌خطرسازی در مورد آن رعایت نمی‌شود و یکی دیگر از مشکلات این است که گاه بیمارستان‌ها با بخش خصوصی برای جمع‌آوری و دفن این زباله‌ها قرارداد می‌بندند ولی متأسفانه بخش خصوصی پس از جمع آوری زباله‌ها از بیمارستان‌ها آنها را در نزدیک‌ترین سطل زباله داخل شهر تخلیه می‌کند و دوباره بار اصلی بر روی دوش شهرداری می‌افتد بنابراین اگر قرار است با بخش خصوصی برای جمع‌آوری زباله قراردادی بسته شود باید از شهرداری مجوز بگیرند.

محمد صادقی, مسئول کمیسیون بهداشت شورای شهر هم در این زمینه گفت: متأسفانه در دفن زباله‌های عفونی، بی‌خطرسازی انجام نمی‌شود و نحوه دفن آنها توسط شهرداری از نظر بهداشتی درست نیست.

وی افزود: تولید زباله عفونی در رشته‌های مختلف بیمارستانی متفاوت است بنابراین نمی‌توان از همه به یک میزان پول گرفت و بعید است پزشکان حاضر به پرداخت این مبالغ شوند.

در این جلسه مقرر شد این موضوع در کمیسیون بهداشت شورای شهر بررسی شده و رایزنی‌های لازم با نظام پزشکی برای حل مشکل انجام شود

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها