۱۰ میلیارد ریال برای تأمین نقدینگی دامداران کاشمر اختصاص یافت

محمد صوابی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: اعتباراتی از محل صندوق توسعه بخش کشاورزی برای اجرای چند طرح دامپروری به این شهرستان اختصاص یافته است.

وی گفت: از جمله این طرح ها احداث واحد مرغ مادر گوشتی شرکت پیشرو صالح به ظرفیت ۱۲۰ هزار قطعه و احداث کارخانه جوجه کشی شرکت پیشرو صالح به ظرفیت دو میلیون و ۴۰ هزار قطعه می باشد.

وی به احداث و تجهیز پنج واحد مرغداری گوشتی به ظرفیت ۱۴۵ هزار قطعه با هزینه ۱۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اشاره کرد و افزود: اجرای این طرح ها اشتغال مستقیم ۲۵ نفر و اشتغال غیر مستقیم ۵۰ نفر را در پی داشته است.

وی از تولید هزار و ۴۴ تن گوشت سفید و هزار و ۲۰۰ تن کود خبر داد و گفت: با تلاش و پیگیری های انجام شده شاهد احداث و تکمیل ظرفیت هشت واحد گاوداری شیری به ظرفیت ۱۹۲ رأس با هزینه ۱۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال بودیم که ۲۲ نفر اشتغال مستقیم و ۴۵ نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد کرده است.

وی همچنین با اشاره به تولید هزار و ۵۵۵ تن شیر و تولید ۴۸ تن گوشت اظهارداشت: همزمان با دهه فجر سه پروژه دامی در این شهرستان به بهره برداری رسید.

صوابی با بیان اینکه این طرح ها شامل دو واحد گاوداری شیری به ظرفیت ۷۰ رأس و یک واحد گوساله پرواری با ظرفیت ۴۵ رأس می باشند گفت: برای راه اندازی و بهره برداری از این طرح ها هفت میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی افزود: با بهره برداری از این طرح ها علاوه بر تولید سالانه ۵۶۷ تن شیر، ۲۰ تن گوشت و ۳۰رأس تلیسه، برای ۱۵ نفر نیز شغل ایجاد شده است.

وی همچنین از صدور ۱۲۴ فقره پروانه تأسیس و موافقت اصولی برای امور دامداری و مرغداری در این شهرستان خبر داد

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها