ابتلای ۸۰ درصد مسئولان کاشمری به اضافه وزن و چاقی

رئیس مرکز بهداشت و درمان کاشمر گفت: در نتایج فشار خون، قد و وزن از مسئولان کاشمر مشخص شد ۸۰ درصد آنها به اضافه وزن و چاقی مبتلا هستند.

خبرگزاری فارس: ابتلای 80 درصد مسئولان کاشمری به اضافه وزن و چاقی

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، مجتبی قائمی صبح امروز در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی کاشمر با اشاره به انجام معاینه ۵۳ نفر از اعضای شورای اداری و کارکنان فرمانداری کاشمر اظهار داشت: در نتایج به دست آمده سه نفر به فشار خون، ۲۷ نفر به اضافه وزن، ۱۸ نفر چاق و تنها هفت نفر وزن طبیعی داشتند.

این مقام مسئول با تقدیر از همکاری و تعامل اعضای این شورا و سایر ادارات و نهادهای ذیربط در حوزه سلامت و بهداشت، به اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی اشاره کرد و یادآور شد: این طرح همه ساله از اول اسفند تا ۱۵ فروردین با هدف حفظ سلامت مسافران نوروزی و جلوگیری از اپیدمی‌ها اجرا می‌شود.

رئیس مرکز بهداشت کاشمر با بیان اینکه در طرح بسیج سلامت نوروزی ۹۲ بیش از یک هزار و ۶۸۳ مورد بازدید از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی انجام شده است تصریح کرد: در ۴۵ روز اجرای این طرح ۴۱ متخلف به دادگاه معرفی شدند و برای ۳۹۲ نفر نیز در این ایام کارت معاینه پزشکی صادر شده است.

وی با اشاره به کشف و معدوم سازی یک هزار و ۸۶۹ کیلوگرم مواد فاسد و ۲۸ مورد برخورد با دست‌فروشان ابراز داشت: در این طرح ۱۹ مورد نمونه‌برداری از مواد غذایی، ۵۵ مورد نمونه‌برداری از آب شرب و ۳۷ مورد کلرسنجی آب آشامیدنی انجام شده است.

قائمی با بیان اینکه بازدید و سرکشی از کارخانجات و واحدهای تولیدی مستقر در شهرک صنعتی از مصوبات جلسه این شورا بوده خاطرنشان کرد: در بازرسی مشترک ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مرکز بهداشت با توجه به بازدیدهای قبلی هشت اخطار با ۲۰ مورد نواقص صادر شد و مکلف شدند در مهلت زمانی ۲۰ روزه نسبت به رفع نواقص اقدام کنند در غیر این صورت به دادگاه معرفی خواهند شد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها