بدعتی ناپسند در فوتبال وفوتسال کاشمر:بخاطر عدم آگاهی یا از روی عمد ؟؟

مسابقات فوتبال و فوتسال کاشمرروزگار آخر خودرا در سال ۹۲ سپری میکند.

جمعه این هفته زنگ پایان یکسال فعالیت تیمهای تحت پوشش هیئت فوتبال کاشمر به صدا در میاید.

اما نکته قابل تامل در این مقوله ، بدعتی ناپسند از سوی تیمها و مربیان آنهاست که واقعا نمیتوان گفت که آیا از روی سهل انگاری رخ میدهد یا به عمد ؟؟

استفاده از بازیکن غیر مجاز …

با توجه به اینکه تیمها بدون اسپانسر و حامی مالی مناسب راهی مسابقات میشوند و در طول سال بابت اجاره زمین تمرین – خرید توپ و لباس و تامین حق ورودی مسابقات ، هزینه گزافی را متحمل میشوند، این انتظار میرود که هنگام عقد قرارداد بازیکنان خود ، نهایت دقت و وسواس را به خرج دهند…

چه بسا تیمهایی که در راس جدول رده بندی قرار گرفته و بعضا جام قهرمانی را تصاحب میکنند اما به دلیل آنچه گفتیم ، نه تنها از کسب جام محروم میشوند بلکه در سراشیبی سقوط قرار میگیرند…!!!

در فوتبال تیمهای عارف آباد و جردوی بابت استفاده از بازیکن غیرمجاز عناوین قهرمانی خود را از دست داده اند.

سرپرست تیمهایی که در این راه ضربه خورده اند بایستی در هنگام قرارداد ، با یک استعلام ساده از وضعیت نظام وظیفه و نداشتن قرارداد با تیم دیگر ، مطلع شده تا آسیبی از این مسئله نبیننند..

فوتسال :

درطی دو هفته گذشته مسابقات فوتسال دسته یک و سه کاشمر برگزار شده و اتفاقا در همین مسابقات دو تیمی که میتوانستند مقام قهرمانی را کسب کنند ، از صدر به قعر جدول رهنمون شدند.

تیم انصارالمهدی که با اختلاف امتیاز بالایی به مقام قهرمانی مسابقات دسته یک نائل شده بود بخاطر استفاده از بازیکن غیرمجاز ، اکثر امتیازهایش صفر شدند و نه تنها مقام قهرمانی را به تیم سوم جدول تقدیم کرد بلکه به مسابقات دسته دو نیز سقوط داده شد.!!

تیم ریوش نیز که در صدر گروه خود ( در دسته ۳ ) قرارداشت وبایستی برای فینال مبارزه میکرد بخاطر مورد مشابه ، این فرصت را ازدست داد…

تیم هایی که از این مقوله به خود آسیب رساندند ، جزو تیمهای مدعی و باشگاهی محسوب میشوند و با تیمهای محلات تفاوت بسیار دارند !!

خیلی سخت است که بتوانیم بگوییم این تیمها به تعمد و از روی قصد مرتکب چنین رفتاری شده اند چون به مثابه نوشیدن جام زهر خواهد بود.

پس بااین توجیه که این اقدامات از روی ناآگاهی و سهل انگاری سرپرستان تیمها اتفاق میافتد باز هم متذکر میشویم که صدمات و آسیبهای چنین اقداماتی فقط و فقط گریبان آن تیم و بازیکنانش را میگیرد

چون گفته اند :

خود کرده را تدبیر نیست….

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها