نشست ریاست دانشگاه علوم پزشکی مشهد با فرماندار شهرستان کاشمر

دکترمهرابی بهار ریاست دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقدس به اتفاق معاونین دانشگاه و مسئولان شبکه بهداشت ودرمان شهرستان کاشمر با حضور در فرمانداری شهرستان کاشمر با فرماندار شهرستان کاشمر در خصوص مسائل و مشکلات حوزه سلامت این شهرستان دیدار و گفتگو کردند.

 

در این دیدار دکتر یزدانی مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان کاشمر گزارش مفصلی از وضعیت حوزه سلامت در شهرستان کاشمر ارائه نمود و گفت: حوزه درمان شهرستان کاشمر علاوه برجمعیت شهرستان کاشمر جمعیت شهرستانهای خلیل آباد ،بردسکن،مه ولات و حتی بجستان را تحت پوشش درمانی خود دارد.

 

در ادامه مهدی فروزان فرماندار شهرستان کاشمر با اشاره به مشکلات حوزه سلامت این شهرستان اشاره نمود و گفت : تعامل و همدلی بین مسئولان شبکه بهداشت ودرمان کاشمر با مسئولان شهرستان و خدمات این حوزه به ارباب رجوع در سطح شهرستان بسیار مطلوب می باشد و در سفر وزیر بهداشت ودرمان و آموزش پزشکی به این شهرستان این امر بسیار مشهود بود.

 

فرماندار کاشمر به نقاط قابل بهبود در حوزه سلامت شهرستان اشاره نمود و گفت: به مشکلات کمبود نیروی انسانی در حوزه سلامت واقفیم اما در بخش کوهسرخ ساختمان مرکز بهداشتی و درمانی فرسوده می باشد و با توجه به محرومیت این منطقه و صعب العبور بودن جاده کاشمر به کوهسرخ، ساختمان این مرکز در خور شان ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم این منطقه نیست و باید دانشکاه علوم پزشکی مشهد توجه ویژه به این منطقه داشته باشد.

 

فروزان خاطر نشان کرد : در سفر وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به شهرستان کاشمر ایشان موافقت خود را با تجهیز اتاق عمل های بیمارستانهای شهید مدرس و حضرت ابوالفضل اعلام نموده اند که امیدواریم با تلاش و جدیتی که در مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد سراغ داریم، پیگیر این مساله باشند.

 

دکتر مهرابی بهار نیز در این نشست ضمن تشکر از وفاق و همدلی مسئولان شهرستان کاشمر با حوزه سلامت در خصوص مشکلات حوزه بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در سطح کلان اشاره نمودو گفت:گاهی اوقات انسان قصد و نیت دارد ولی امکانات محدود است و امیدواریم در سال مالی۹۳ وضعیت مالی بهبود یابد و مشکلات برطرف گردد.

 

وی گفت در حوزه متخصصان نیز متخصصانی خدماتشان ماندگار و مفید خواهد بود، که مدت حضورشان در شهرستان بیشتر باشد و این ماندگاری و رغبت به ماندن همیشه مالی نیست و احترام اگر به متخصصان گذاشته شود و از زحماتشان قدردانی گردد ،باعث دلگرمی آنان میشود و افزایش انگیزه حضور در شهرستان را در پی خواهد شد.

 

وی گفت :در شهرستانهایی که بخش خصوصی وجود ندارد وخدمات بصورت دولتی ارائه میشود و درآمد پزشکان در حد بسیار پایین است ،باید عوامل انگیزشی را افزایش داد ،که این عوامل انگیزشی جز با قدردانی از زحمات آنان و حمایتهای معنوی امکان پذیر نخواهد بود.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها