تلف و مفقود شدن ۱۶۲۰ راس گوسفند و ۱۲۰ نفر شتر در کاشمر

مدیر اداره جهاد کشاورزی کاشمر از تلف و مفقود شدن یک‌هزار و ۳۵۰ رأس گوسفند و ۱۲۰ نفر شتر در بخش مرکزی و ۲۷۰ رأس گوسفند در بخش کوهسرخ بر اثر جاری شدن سیل و سرما خبر داد.

 

محمد صوابی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)– منطقه خراسان، با اشاره به اینکه خسارت وارد شده به بخش مرکزی در دام سبک به ارزش ۶هزار و ۷۵۰ میلیون ریال، شتر به ارزش ۳ هزار و ۶۰۰ میلیون ریال و مبلغ یک‌هزار و ۳۵۰ میلیون ریال در بخش کوهسرخ بوده است، افزود: بر اثر سیل، سرمازدگی و تگرگ در روزهای ابتدایی سال به محصولات زراعی، باغی و دامی این شهرستان ۳۷۰ میلیارد ریال خسارت وارد شد

 

وی با اعلام اینکه سرمای شدید باعث بروز خسارت ۷۰ درصدی به ۲۰۰ هکتار باغات زردآلو در بخش کوهسرخ کاشمر شده است، از خسارت وارد شده به یک‌هزار و ۵۰۰ هکتار از تاکستان‌های انگور ۳۰ درصد و ۶۰۰ هکتار باغات انار ۱۵ درصد در بخش مرکزی کاشمر بر اثر سرمازدگی ۱۵۰ هزار و ۳۰۰ میلیون ریال خبر داد.

 

مدیر جهاد کشاورزی کاشمرهمچنین به خسارت ۱۰۰ درصدی وارد شده به ۳۰۰ هکتار مزارع طالبی و ۱۰۰ هکتار مزارع خیار اشاره کرد و افزود: با توجه به این‌که محصولات طالبی و خیار در مرحله کاشت بودند، کشاورزان مجبور به تکرار این مرحله شدند.

 

صوابی با اشاره به بروز خسارت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به یک‌هزار و ۳۰۰ هکتار مزارع جو و گندم در بخش کوهسرخ خاطرنشان کرد: در همین راستا به هزار هکتار از بادامستان‌های آبی و ۱۵ هزار هکتار بادامستان‌های دیم در بخش کوهسرخ به میزان ۶۰ درصد خسارت وارد شده است.

 

بارش بی‌سابقه باران که در کمتر از ۳ ساعت به ۴۱ میلی‌متر رسید منجر به بروز خسارت به یک‌هزار و ۵۰۰ متر طول یک رشته قنات در روستای قوچ پلنگ از توابع بخش مرکزی کاشمر شد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!