کشف بیش از۲۵۰۰کیلوگرم موادغذایی غیر قابل مصرف در اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی کاشمر

طرح بسیج سلامت نوروزی سال۹۳ در کاشمر با کشف و معدوم سازی بیش از۲۵۰۰کیلوگرم مواد غذایی غیر قابل مصرف و معرفی ۴۸متخلف به دادگاه به پایان رسید.
دکتر مجتبی قائمی معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت کاشمر با اشاره به اینکه اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی به منظور کنترل بهداشتی و بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی ، اماکن عمومی و آب آشامیدنی از اول اسفند ماه آغاز و تا ۱۶ فروردین سال۹۳ انجام شد، خاطر نشان کرد :‌بازدید از ۱۹۹۰ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی ، و۷۰۶ مکان عمومی از جمله اقداماتی است که تا پایان تعطیلات نوروزی در شهرستان کاشمر صورت گرفنه است.
دکتر قائمی با تاکید بر اینکه تمامی افرادی که در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی فعالیت می کنند باید کارت بهداشتی داشته باشند اظهار داشت :‌در این مدت ۴۵۴ کارت معاینه بهداشتی برای افراد صادر و ۴۸ مورد متخلف به دادگاه معرفی شده است .
معاون بهداشتی کاشمر گفت :‌ انجام ۱۲ مورد نمونه برداری از موادغذایی و ۱۰۰ مورد نمونه برداری میکروبی آب آشامیدنی و ۱۹۰۸ مورد کلر سنجی از دیگر اقداماتی است که در این مدت صورت گرفته است .
وی خاطر نشان کرد :‌در این مدت۲۵۵۷کیلوگرم مواد غذایی فاسد و غیر قابل از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی کشف و معدوم گردیده و ۳۶ مورد نیز برخورد با دست فروشان دوره گرد صورت پذیرفته است.
سید علی سیادتی مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت کاشمر نیز با تاکید بر حضور فعال کارشناسان و بازرسان طرح بسیج سلامت نوروزی در شهرستان کاشمر در طرح بسیج سلامت نوروزی ، خاطر نشان کرد :سامانه فوریتهای سلامت محیط و کار با شماره۱۴۹۰-۰۵۱۱جهت پاسخگویی به شکایات مردمی بصورت شبانه روزی می باشد و شهروندان عزیز در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی با تماس با این سامانه کارشناسان و بازرسان بهداشتی را یاری نمایند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!