برگزاری مراسم بزرگداشت روز ماما در شهرستان کاشمر

همزمان با میلاد با سعادت حضرت امیر المومنین علی(ع) با حضورماماهای شاغل در شبکه بهداشت و درمان کاشمر، مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر،معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان ،بخشدار مرکزی و مدیران حوزه بهداشت و درمان کاشمر،مراسم بزرگداشت روز ماما در محل تالار اوقاف شهرستان کاشمر، برگزار گردید .

دکتر محمدجواد یزدانی مدیر شبکه بهداشت ودرمان کاشمر ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی ماماها که در بخش‌های حساس و حیاتی فعالیت می‌کنند اظهار داشت: تمامی مراجعه‌کنندگان به بخش‌های بهداشت و درمان بیمار هستند؛ اما مراجعه‌کنندگان به ماماها دو انسان سالم هستند

وی یادآور شد: از اردیبهشت سال گذشته تا اردیبهشت امسال با تلاش ماماها و متخصصان زنان پنج هزار زایمان در کاشمر انجام شده است، این در حالی است که خوشبختانه موردی از مرگ مادر گزارش نشده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر با اشاره به کاهش چشمگیر مرگ نوزادان در مناطق روستایی طی یک سال اخیر به همت ماماهای پزشک خانواده در تشخیص و ارجاع به موقع خاطرنشان کرد: با رایگان شدن زایمان طبیعی امیدواریم زمینه ترویج و تشویق به زایمان طبیعی افزایش یابد.

دکتر یزدانی با بیان اینکه ماماها حلقه مفقوده در بهداشت و درمان بودند اما امیدواریم بتوانند این قشر زحمت‌کش جایگاه خودشان را تثبیت کنند؛ تصریح کرد: خوشبختانه با تلاش و فعالیت‌های ماماها شاهد کاهش سزارین و گرایش به زایمان طبیعی هستیم.

وی با ابراز نگرانی از آمار بالای سزارین در برخی شهرستان‌های بزرگ، این افزایش را یک تهدید جدی برای حوزه سلامت عنوان کرد و ابراز داشت: یکی از بخش‌های اجرای طرح تحول نظام سلامت، ارتقاء و برخورداری مردم از نعمت سلامت است؛ لذا باید تلاش کنیم با ترویج و توصیه به زایمان طبیعی زمینه سالم‌بودن مادر و نوزاد را فراهم کنیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر با تقدیر از تلاش‌های بی‌وقفه ماماها در این شهرستان گفت: خوشبختانه امسال از میان ماماهای شهرستان، زهره طاهرنژاد به عنوان مامای نمونه استانی و نسرین محسنی به عنوان مامای نمونه کشوری انتخاب شدند.

در ادامه این مراسم دکتر علیرضا ناصری رئیس سازمان نظام پزشکی شهرستان کاشمر ضمن تقدیر از ماماهای سطح شهرستان به اهمیت و جایگاه حرفه ی مامایی در جامعه اشاره نمود و ابراز امیدواری کرد با اجرای نظام تحول سلامت جایگاه ماماها بیش از پیش ارتقا و تثبیت گردد

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها