رییس جدید اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر معرفی شد

با حضور مدیرکل اداره اوقاف خراسان رضوی و جمعی از مسئولان شهری رییس جدید اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر معرفی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، در این مراسم که صبح امروز در محل اداره اوقاف و امورخیریه کاشمر صورت گرفت حجت‌الاسلام صادق خلیلی به عنوان رییس جدید اداره اوقاف کاشمر معرفی شد

در این مراسم امام جمعه کاشمر گفت: امیدوارم با مدیریت جدید در حفظ و حراست موقوفات تلاش‌های بیشتری به نسبت گذشته صورت گیرد و اداره اوقاف از  نظر آثار اجتماعی، معنوی و فرهنگی و در ابعاد اقتصادی و خدماتی جزء بهترین ادارت است.

حجت‌الاسلام سید قاسم یعقوبی با اشاره به اینکه نیمی از شهر کاشمر وقف است، بیان کرد: نقش اداره اوقاف و امور خیریه در تعامل با ادارات و مردم و در عرصه فرهنگ و خدمت رسانی و همچنین معنویت و مسائل اجتماعی برجسته و مهم است.

در این مراسم همچنین فرماندار کاشمر با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب امسال دو استراتژی اقتصاد و فرهنگ را که در رأس همه امور است برای ما تبیین کردند، افزود: عزم ملی یک راهبرد اساسی است که برای رسیدن به این دو برای ما تبیین کرده‌اند و درکنار آن مدیریتی جاودانه و اساسی را به نام مدیریت جهادی به ما آموزش داده‌اند.

مهدی فروزان با اعلام اینکه اگر نتوانیم با عزم ملی و مدیریت جهادی به این اهداف برسیم با مشکل روبرو خواهیم شد، بیان کرد: اداره اوقاف و امور خیریه باید بر مبنای مدیریت جهادی و توکل و پایداری منویات مقام معظم رهبری که توجه به نیات واقفان است را عملیاتی کرد.

وی در ادامه از کاشمر به عنوان یکی از ۱۵ شهر وقفی کشور نام برد و گفت: کسب رتبه برتر در جشنواره قرآنی در سه سال پیاپی، برگزاری طرح آرامش بهاری در ایام نوروز و پیشگام بودن در عرصه علوم قرآنی در طرح اوقات فراغت از مهم‌ترین دستاوردهای اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر است که در سایه تعامل، وفاق و همدلی با سایر ادارات و نهادهای شهرستان به دست آمده است.

فروزان با بیان اینکه پارسال قریب به ۱۰۰ نفر در کلاس‌های آموزشی قرآن شرکت کردند و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده این رقم امسال به ۵۰۰ نفر افزایش یافته است، افزود: اگر تمهیداتی اندیشیده شود و کلاس‌های قرآنی از طریق اوقاف به سطح مساجد گسترش یابد این جمعیت به ۷ هزار نفر خواهند رسید.

وی احداث سالن دوم بقعه متبرکه سید حمزه(ع) را از نیازهای ضروری شهرستان دانست و گفت: امیدواریم با موافقت خطیب جمعه کاشمرنماز جمعه شهرستان در این سالن‌ها و در کنار امامزاده سید حمزه(ع) برگزار گردد.

وی بیان کرد: امیدواریم احداث سالن دوم بقعه امامزاده سید حمزه که در سفر استاندار مطرح و توافقات اولیه آن نیز انجام شد هر چه سریع‌تر عملیات اجرایی آن آغاز شود.

در پایان مراسم مدیر جدید اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر اظهار کرد: امیدوارم با تمام توان بتوانم در اعتلای فرهنگ شهرستان در سال اقتصاد و فرهنگ و احیای موقوفات خدمتگزار دستگاه اهل بیت باشم.

حجت‌الاسلام صادق خلیلی افزود: با توسل به فاطمه زهرا(س) باید خدمات شایسته و ارزنده ای را به مجموعه موقوفات و بقاع متبرکه انجام دهیم که در این راه نیازمند حمایت همه متدینین و روسای ادارت هستیم

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!