نبود هتل بزرگترین ضعف کاشمر است

فرماندار کاشمر نبودِ هتل را یکی از ضعف‌های بسیار بزرگ در سطح شهرستان دانست.

مهدی فروزان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه خراسان اظهار کرد: دو سرمایه ‌گذار در ساخت هتل ورود پیدا کرده‌اند که امیدواریم مجوز لازم در این خصوص اخذ شود.

وی با تاکید براینکه نیازمند اقامتگاه‌های ارزان قیمت برای مسافران در کاشمر هستیم، ابراز کرد: وجود سه امامزاده معتبر مشتمل بر امامزادگان سید حمزه(ع)، سید مرتضی(ع)، سید محمد(ع) و آرامگاه شهید مدرس، کاشمر را به عنوان دومین شهر زیارتی خراسان رضوی، به شهری زائر پذیر تبدیل کرده است.

فرماندار کاشمر در ادامه با انتقاد از اینکه نبود مکان اقامتی مناسب سبب شده است تا ماندگاری زائر در این شهرستان کاهش پیدا کند، بیان کرد: وجود اماکن زیارتی متعدد و سایر جاذبه‌های تاریخی و طبیعی در شهرستان کاشمر سبب شده است که این شهرستان هر ساله به ویژه در ایام تعطیلات تابستان پذیرای میلیون‌ها زائر و مسافر از نقاط مختلف استان و کشور باشد.

فروزان افزود: همچنین قرار گرفتن کاشمر در مسیر اتصال جنوب کشور به سمت مشهد مقدس منجر به این شده است که بسیاری از زائران امام رضا(ع) در مسیر حرکت به سمت مشهد از این شهر عبور کرده و در زیارتگاه‌های آن اتراق کنند.

فرماندار کاشمر افزود: از سال‌ها پیش موضوع احداث هتل در این شهرستان مطرح بوده و حتی یک بار کلنگ احداث آن به زمین خورده است اما باز هم به نتیجه نرسیده و ما شاهد هستیم که هر ساله مسافران ورودی به این شهرستان با مشکل جدی برای اقامت مواجه هستند.

 

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها