کمبود معلم در مدارس کاشمر

 

n00002865-b.jpg

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کاشمر، کمبود معلم در مقطع ابتدایی را نگران کننده دانست.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، کاظم شیردل توضیح داد: در مقطع ابتدایی با کمبود ۶۷ نفر نیروی معلم روبرو هستیم. براساس آمار استخراج شده تنها ۴۶ نیروی معلم موجود می‌توانند در کلاس درس مقطع ابتدایی حاضر شوند و این در حالی است که برای تامین نیروی مورد نیاز ۵۴۳ کلاس درس با کمبود ۶۷ نفر معلم مواجهیم.

 

وی با بیان اینکه پایه تعلیم و تربیت در دوره ابتدایی شکل می‌گیرد، افزود: براساس اطلاعات آماری که در هفته‌های اخیر استخراج شد مشخص شد ۶۵ درصد نیروهای آموزش ابتدایی، خانم و ۳۵ درصد آقا هستند و این نشان دهنده نبود تطابق جنسیت دانش‌آموز و معلم در مدارس ابتدایی کاشمر است.

 

معاون آموزش ابتدایی کاشمر یادآور شد: دانش‌آموز پسر باید با روحیات مردانه و دانش‌آموز دختر با روحیات زنانه آموزش ببینند.

 

وی با بیان اینکه باید حضور معلم در کلاس از روی میل و علاقه باشد، خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود نیرو در آموزش ابتدایی به دنبال ایجاد انگیزه و فراهم کردن شرایط و زمینه‌ای هستیم که معلمان با میل و علاقه وارد دوره ابتدایی شوند. امیدواریم با افزایش ۲۰ درصدی فوق‌العاده شغل در دوره ابتدایی شاهد ایجاد انگیزه در معلمان برای تدریس در مقطع ابتدایی و برطرف شدن کمبود نیرو در این حوزه باشیم.

 

معاون آموزش ابتدایی کاشمر با انتقاد از کمبود فضای آموزشی در مجموعه مسکن مهر کاشمر گفت: اگر چه در سال‌های اخیر فضاهای جدیدی به مجموعه آموزش و پرورش کاشمر اضافه نشده اما افزایش جمعیت سبب ایجاد کمبود فضای آموزشی در این شهرستان شده است.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها