افزایش ۱۵ درصدی زایمان طبیعی نسبت به سزارین در کاشمر

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر گفت: در یک ماه گذشته ۳۱٫۳۷ درصد زایمان‌های انجام شده در کاشمر به روش سزارین و ۶۸٫۶۲ درصد دیگر به روش طبیعی انجام شده که این امر افزایش ۱۵ درصدی زایمان‌های طبیعی را نشان می‌دهد.

خبرگزاری فارس: افزایش 15 درصدی زایمان طبیعی نسبت به سزارین در کاشمر

محمدجواد یزدانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کاشمر اظهار کرد: از ۳۹۲ زایمان انجام شده در تیرماه امسال در بیمارستان کاشمر تعداد ۲۶۹ مورد به روش طبیعی و ۱۲۳ مورد به روش سزارین انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف اجرای طرح تحول نظام سلامت، ترویج زایمان طبیعی و گسترش زایمان ایمن است که از نیمه دوم اردیبهشت‌ماه امسال اجرایی شده است، گفت: با ابلاغ بسته حمایتی رایگان شدن زایمان طبیعی و ارائه خدمات به مادران بستری شده در بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) کاشمر و نیز اطلاع‌رسانی‌های دقیق و آموزش‌های لازم شاهد افزایش ۱۵ درصدی زایمان‌های طبیعی در تیرماه امسال بودیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر با بیان اینکه در یک ماه گذشته ۳۱٫۳۷ درصد زایمان‌های انجام شده به روش سزارین و ۶۸٫۶۲ درصد دیگر به روش طبیعی انجام شده است، خاطرنشان کرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت زمینه استقرار پزشک متخصص زنان و زایمان از ابتدای تیرماه در زایشگاه بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) کاشمر در قالب پزشک مقیم فراهم شد.

یزدانی ارائه به‌موقع خدمات‌درمانی، انجام به موقع ویزیت تعیین تکلیف بیماران، و افزایش رضایتمندی را از جمله مزایای این بسته حمایتی عنوان کرد

– See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930504000265#sthash.Z2BuUtt8.dpuf

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!