بیش از ۲۳ هزار هکتار از اراضی کاشمر، موقوفه امام رضا(ع) است

بیش از 23 هزار هکتار از اراضی کاشمر، موقوفه امام رضا(ع) است
رئیس اداره املاک و اراضی آستان قدس رضوی در کاشمر از وجود ۲۳ هزار و ۴۶۹ هکتار اراضی موقوفه آستان قدس رضوی در کاشمر، مه ولات، خلیل آباد، انابد، بردسکن خبر داد.
به گزارش ستاد خبری جشن‌های میلاد رضوی، حسین باقری با اشاره به این مطلب گفت: رقبات موقوفه در شهرستان کاشمر و حومه آن در فیض آباد، جعفرآباد دارای سند ششدانگ آستان قدس رضوی است.
وی گفت: اراضی این سازمان مزروعی، چشمه و قنات است و شامل ۲۳ هزار و ۴۶۹ هکتار زمین، ۸۵ حلقه چاه عمیق، ۸ قنات و یک رودخانه می‌شود.
رئیس اداره املاک و اراضی آستان قدس رضوی در کاشمر ادامه داد: بیشتر اراضی این سازمان به اجاره داده می‌شود و بیش از ۴۰۹ نفر در کاشمر و هم چنین بیش از ۲۵۰ نفر در شهرستان فیض آباد مستاجر اراضی این سازمان هستند.
وی یادآور شد: حفظ و حراست از اراضی موقوفه، وصول مال و اجاره آنها و واگذاری زمین های مسکونی در هر مزرعه از مهم‌ترین فعالیت‌های اداره املاک و اراضی آستان قدس رضوی در کاشمر است.
باقری با بیان اینکه حدود ۵۰ هکتار از اراضی این سازمان مزروعی است، افزود: در سال گذشته بیش از ۸ تن پسته از اراضی خلیل آباد برداشت شده است که پیش بینی می‌شود تولید این محصول به صورت چشم گیری در سال جاری افزایش یابد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها