شورای اداری شهرستان کاشمر در هفته دولت، به اجرای برنامه تحول نظام سلامت پرداخت.

IMG_4868همزمان با هفته دولت دکتر محمد جواد یزدانی مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان کاشمر در جلسه شورای اداری شهرستان، گزارشی از عملکرد اجرای برنامه تحول سلامت ارائه نمود.
سرپرست دانشکده پرستاری ومدیر شبکه بهداشت ودرمان کاشمر با گرامیداشت یکم شهریور زاد روز حکیم ابوعلی سینا- روز پزشک- و همچنین پنجم شهریور زاد روز زکریای رازی و- روز داروساز – و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر رجایی و باهنر ،به پیشرفتهای حوزه سلامت بعد ازپیروزی انقلاب اسلامی اشاره نمود و گفت:در تمامی دولتها پس از پیروزی انقلاب اسلامی، شاهد پیشرفتهای بسیار زیادی در حوزه سلامت هم در حوزه تربیت دانش آموختگان پزشکی و هم دستیابی به تکنولوژیهای مهم عرصه دارو و تجهیزات پزشکی در ایران هستیم .
دکتریزدانی با اشاره به اجرای برنامه تحول سلامت در شهرستان از پانزدهم اردیبهشت ماه سال جاری، گفت:
از زمان اجرای برنامه۴۲هزار بیمار مراجعه کننده به بیمارستانهای کاشمر از خدمات ویزیت سرپایی استفاده نموده اند و هفت هزار و۶۶۳نفر بیمار بستری شدند.
مدیر شبکه بهداشت ودرمان کاشمر با اشاره به اجرای بسته ترویج زایمان طبیعی گفت:تعداد یک هزار و هفت مورد زایمان طبیعی از زمان اجرای این برنامه تاکنون در زایشگاه انجام شده است.
وی با اشاره به اجرای بسته مقیمی در برنامه تحول سلامت، گفت :خوشبختانه با اجرای این برنامه برخی از رشته های تخصصی از جمله متخصصین زنان در زایشگاه مقیم می باشند و با حضور مادر باردار در زایشگاه از خدمات ویزیت متخصص بهره مند و با حضور متخصص زایمان صورت میپذیرد.
دکتر یزدانی همچنین به اجرای بسته حمایتی کاهش پرداختی از سوی مردم اشاره نمود و گفت: یکی از دغدغه ها اصلی مقام معظم رهبری که بارها به حوزه سلامت تاکید کرده اند،تحقق یافته ،که باید کاری کنیم که بیماران جز رنج بیماری درد و دغدغه دیگری نداشته باشند و امروز شاهد کاهش پرداخت هزینه ها توسط بیماران در بیمارستان می باشیم و بیماران حوزه شهری ۱۰درصد هزینه و بیماران روستایی تنها ۵درصد هزیته راپرداخت می نمایند و متوسط پرداختی مردم در شهرستان کاشمر از ۲۰درصد به ۷درصدکاهش یافته است.
وی گفت :همچنین در راستای رضایتمندی بیماران تمامی خدمات بیماران در محیط بیمارستان در حال انجام می باشد و بیمار برای گرفتن هیچ خدمات به بیرون ارجاع داده نمی شود وبیمارستان موظف است تمامی دارو و تجهیزات و آزمایشات را برای بیمار بستری تامین نماید.
مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان کاشمر به اجرای برنامه هتلینگ در راستای بهسازی فضای فیزیکی بیمار نیز اشاره نمود و گفت: بالغ بر سه میلیارد ریال جهت بهسازی فضای فیزیکی بیمار در بیمارستانهای کاشمر هزینه شده است.
دکتر یزدانی همچنین به اجرای برنامه تحول سلامت در حوزه بهداشت اشاره نمود و گفت: همزمان باهفته دولت ودر راستای اجرای این برنامه درمناطق محروم عملیات احداث چهارخانه بهداشت در روستاهای ایور، کریز، کسرینه و فرشه آغاز شده است.
وی گفت:در حوزه بهداشت کاهش پرداختی بیماران سرپایی مراجعه کننده به مراکز بهداشتی ودرمانی روستایی از۳۰درصدبه ۱۰درصد یکی دیگر از این برنامه ها می باشد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها