بیش از ۱۶ هزار سالمند در کاشمر زندگی می‌کنند رئیس مرکز بهداشت کاشمر گفت: مطابق سرشماری ک

خبرگزاری فارس: بیش از 16 هزار سالمند در کاشمر زندگی می‌کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، مجتبی قائمی صبح امروز در مراسم تکریم و بزرگداشت سالمندان کاشمر در هیئت رزمندگان کاشمر اظهار کرد: برابر سرشماری انجام شده در سال ۹۰ در شهرستان کاشمر ۱۶ هزار و ۳۶۹ نفر سالمند وجود دارد که تلاش می‌کنیم با برنامه‌ریزی‌هایی بهداشتی و درمانی زمینه کاهش بیماری‌ها، معلولیت‌ها و مرگ‌های زودرس در سالمندان را فراهم کنیم.

وی با تاکید بر این که مجموعه بهداشت و درمان کاشمر درصدد است با برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی، سالمندان را نسبت به بیماری‌هایی که در این سنین با آن روبه‌رو می‌شوند آگاه و نسبت به مراقبت در مقابل بیماری‌ها آموزش دهید، خاطرنشان کرد: در یک سال گذشته ۳ هزار و ۴۹۸ سالمند با حضور و شرکت در دوره‌های آموزشی با برنامه‌های بهبود شیوه زندگی سالم و نیز آموزش سالمندان و خانواده آشنا شدند.

رئیس مرکز بهداشت کاشمر با بیان این که افزایش امید به زندگی در سالمندان مهم‌ترین هدف در تدوین و برنامه‌ریزی‌ها است یادآور شد: بیماری‌های قلبی و عروقی، فشار خون، دیابت، افسردگی، اختلال خواب، پوکی استخوان، اختلال بینایی و شنوایی و اختلال در تغذیه از جمله مهم‌ترین بیماری‌هایی است که در سالمندان پیگیری و مراقبت می‌کنیم.

وی با بیان این که تنها ۲۰ درصد از جمعیت سالمندی کاشمر به صورت مستمر و مداوم ورزش می‌کنند، ادامه داد: بر اساس معاینات و سنجش‌های انجام شده ۷٫۵ درصد سالمندان مشکل بیماری خاصی ندارند، ۲۵ درصد به بیماری دیابت، ۱۵ درصد به چاقی، ۱۶ درصد به لاغری، ۳۸ درصد اختلال بینایی، ۲۳ درصد اختلال شنوایی و ۱۲ درصد به افسردگی دچار هستند.

– See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930708000558#sthash.PZg91qGc.dpuf

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها