نرخ کرایه سرویس‌های مدارس در کاشمر اعلام شد

سعید چیتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشمر اظهار کرد: یکی از معضلات بسیار مهم هر ساله آموزش و پرورش و حمل و نقل کاشمر موضوع سرویس مدارس بوده است که امسال به منظور رفع این معضلات کارگروهی متشکل از بخشدار مرکزی، شهردار، راهنمایی و رانندگی و کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تشکیل شده تا موضوع ساماندهی سرویس‌های مدارس را به انجام برساند.

چیتی افزود: طی جلسات متعددی که با رانندگان سرویس‌های دانش آموزی برگزار و مقرر شد که چهار شرکت حمل و نقل موجود در شهرستان برای ساماندهی سرویس‌های مدارس برنامه‌ریزی کنند و تمامی کسانی که می‌خواهند به عنوان سرویس مدرسه فعالیت کنند در قالب این چهار شرکت عمل کنند.

وی خاطرنشان کرد: از این پس کسی نمی‌تواند بدون نظارت و داشتن شرایط لازم به عنوان سرویس مدرسه فعالیت کند بلکه تمامی رانندگان باید برچسب سرویس مدرسه و نیز گواهی سلامت را از مراجع قانونی ذی ربط اخذ کنند.

چیتی از امکان فعالیت تاکسی‌های درون شهری به عنوان سرویس مدرسه خبر داد و اظهار کرد: براساس بخشنامه وزارت کشور تاکسی‌های درون شهری هم می‌توانند به عنوان سرویس مدرسه فعالیت کنند که در همین راستا تا کنون ۷۵ تاکسی در کاشمر ثبت نام کرده و اتحادیه تاکسی رانی ۷۰ نفر را تایید و معرفی کرده است که در این مورد اتحادیه تاکسی رانی طرف قرارداد آموزش و پرورش می‌شود.

وی تاکید کرد: تعداد فعلی جوابگوی نیاز شهرستان نیست و باید افراد دیگری هم به عنوان سرویس مدرسه فعالیت کنند که البته تمامی این افراد باید در شرکت‌های حمل و نقل ثبت نام کنند.

مسئول کمیسیون حمل و نقل شورای شهر کاشمر به اعلام نرخ سرویس‌های مدارس پرداخت و اظهار کرد: بر اساس قانون تعیین نرخ سرویس مدارس بر عهده شورای شهر است که بر این اساس با نظر اعضای شورا و مشورت با سایر کار‌شناسان نرخ کرایه سرویس‌ها به این صورت تعیین شد که کرایه مینی بوس در ماه ۳۰۰ تا ۳۴۰ هزار تومان و کرایه ماهانه خودروهای سواری بین ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار تومان تعیین شد که بر اساس نوع خودرو و مسافت از حداقل تا حداکثر نرخ اعلام شده متغیر است.

وی افزود: هر سواری فقط باید چهار دانش آموز را سوار کند و هر مینی بوس هم فقط به تعداد صندلی‌های خود و مبالغ اعلام شده بین دانش آموزان تقسیم می‌شود ضمن اینکه از مبلغ دریافتی از دانش آموزان دو و نیم درصد سهم آموزش و پرورش و ۹۷ و نیم درصد سهم راننده است.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها