۲۵ درصد بودجه برنامه‌های فرهنگی کاشمر عملیاتی شد

 

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر٬ مهری پالایی صبح امروز در پنجاه و سومین جلسه علنی شورای شهر کاشمر اظهار کرد: تلاش بر این بوده است که برنامه‌ها و فعالیت‌های این کمیسیون با دیدگاه‌ها و نظرات اعضای شورا و کمیسیون فرهنگی تدوین شود.

وی با اشاره به تدوین برنامه‌های کمیسیون فرهنگی در قالب ۱۶ فصل با چندین بخش افزود: برای اجرای برنامه‌های فرهنگی امسال ۵۰۰ میلیون تومان مصوب شده است که با گذشت ۶ ماه تنها ۲۵ درصد آن هزینه شده است.

مسئول کمیسیون فرهنگی شورای شهر کاشمر با تاکید بر اینکه تدوین برنامه‌های فرهنگی برای نخستین بار در این شهرستان انجام شده است، خاطرنشان کرد: اگر چه برای تدوین برنامه‌های فرهنگی با استفاده از ظرفیت‌ها با مشارکت سایر سازمان‌ها زحمات و تلاش‌های زیادی صورت گرفته است اما باز هم پذیرای انتقادات و پیشنهادات افراد صاحب‌نظر در این حوزه هستیم.

پالایی با بیان اینکه نادیده گرفتن فعالیت کمیسیون‌های شورای شهر و نقدهای غیرمنصفانه به‌دور از انصاف است، گفت: تلاش بر این است که هر آنچه در قالب قانون و فرصت زمانی تعیین شده است را به بهترین شیوه اجرا کنیم.

وی با اشاره به اینکه در اجرای برنامه‌های فرهنگی به دنبال مشارکت سایر نهادها هستیم تا با انسجام امکانات و ظرفیت‌ها مراسمی در شأن شهروندان برگزار کنیم، افزود: امیدواریم توانسته باشیم در نخستین سالی که برنامه‌های فرهنگی تدوین شده است بخش زیادی از نیاز شهروندان را تأمین کرده باشیم.

مسئول کمیسیون فرهنگی شورای شهر با انتقاد از نقدهای غیرمنصفانه و بدگویی‌ها تاکید کرد: از شهروندان و افراد صاحب‌نظر درخواست می‌کنیم دیدگاه‌ها٬ پیشنهادات و نظرات خود را برای برنامه‌های فرهنگی ارائه کنند.

سیدحسن حسینی، رئیس شورای اسلامی شهر کاشمر نیز در ادامه با تأیید انتقاد مسئول کمیسیون فرهنگی در ارتباط با نقدهای غیرمنصفانه بر عملکرد شورای اسلامی شهر گفت: جای تأسف است با توجه به اینکه اکثر جلسات شورا و حتی کمیسیون‌ها با حضور خبرنگاران برگزار می‌شود و شاهد و ناظر بر فعالیت، عملکرد و مذاکرات اعضا در زمینه حل مشکلات شهر هستند باز هم مدعی روزمرگی در شورا هستند.

وی با تاکید بر اینکه ادعا نمی‌کنیم کارها و فعالیت‌هایی که انجام می‌شود بدون نقص و خطاست، خاطرنشان کرد: با توجه به حجم بالای فعالیت و امور محوله تلاش می‌کنیم با وجود محدودیت‌های مالی و قانونی در حد توان پاسخگوی نیاز شهروندان باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر کاشمر با ابراز خرسندی از اینکه اعضای شورای اسلامی شهر کاشمر در دوره چهارم با تعامل دوسویه نسبت به وظایفی که دارند انجام وظیفه می‌کنند، تصریح کرد: برگزاری منظم جلسات کمیسیون‌ها و نیز جلسات علنی شورا با حضور تمام اعضا و بیان دیدگاه‌ها و نظرات مختلف، همگی نشان‌دهنده همدلی و وفاقی است که اعضای شورا با یکدیگر دارند

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها