۹۸ درصد تماسها با آتش نشانی کاشمر مزاحمت تلفنی است

مشهد – ایرنا – شهردار کاشمر گفت: ۹۸ درصد تماسها با شماره تلفن ۱۲۵ سازمان آتش نشانی در این شهر مزاحمت تلفنی است.

‘جعفر سلیمانی’ روز دوشنبه در مراسمی به مناسبت روز آتش نشانی و ایمنی بدون تشریح آماری این موضوع افزود: از شهروندان درخواست می شود تنها در مواقع نیاز به حضور نیروهای آتش نشان و موارد ضروری امداد و نجات با تلفن سازمان آتش نشانی تماس بگیرند و جدا از تماسهای غیرضروری پرهیز کنند.
وی در ادامه گفت: نیمه نخست امسال بیشترین ماموریت آتش نشانان در شهر کاشمر به عملیات اطفا حریق اختصاص داشت.
شهردار کاشمر افزود: در این مدت ماموران آتش نشانی کاشمر موفق به انجام ۳۹۱ عملیات در بخشهای مختلف شدند که در این میان اطفا حریق با ۱۸۱ مورد بیشترین میزان ماموریتهایشان بود.
وی در ادامه اظهارداشت: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کاشمر با دو ایستگاه آتش نشانی فعال در شهر علاوه بر خدمات رسانی در حوزه کاری خود، به موضوع آموزش شهروندان نیز توجه ویژه دارد.
سلیمانی گفت: آتش نشانی کاشمر از ابتدای امسال با برگزاری دوره های آموزشی در زمینه اطفا حریق و امداد و نجات به پنج هزار نفر در پایگاههای مقاومت بسیج و سایر ادارات آموزش داده است.
وی در ادامه همچنین اظهارداشت: آتش نشانی شغلی همراه با اضطراب، نگرانی و در برخی مواقع با تاسف همراه است اما آتش نشانان با قبول همه سختیهای این حرفه با تلاش خستگی ناپذیر و پشتکار در حوادث با به خطر انداختن جان خود زندگی دیگران را نجات می دهند.
هفتم مهر ماه ‘روز آتش نشانی و ایمنی’ است.
مرکز شهرستان ۱۹۵ هزار نفری کاشمر در فاصله ۲۲۸ کیلومتری جنوب غرب مشهد واقع است

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها