کاهش ۲۵ درصدی تولید انار در کاشمر

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر با بیان اینکه سرمای زمستان سال گذشته و بهار امسال سبب کاهش تولید انار در سال زراعی جاری شده است گفت: پیش بینی می شود امسال تولید انار ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یابد.

سید ابوالقاسم موسوی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در کاشمر اظهار داشت: همزمان با فصل پاییز کار برداشت انار از سطح ۶۳۰ هکتار باغات بارور شهرستان آغاز شد.

وی با بیان اینکه سرمای زمستان سال گذشته و بهار امسال سبب کاهش تولید انار در سال زراعی جاری شده است، خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود امسال تولید انار ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یابد.

مدیر جهاد کشاورزی[۲] کاشمر با تاکید بر اینکه پایین بودن قیمت انار تولیدی کاشمر که از ارقام ارزشمند و صادراتی است سبب نارضایتی انارکاران در این شهرستان شده است تصریح کرد: پیش بینی می شود از سطح باغات انار کاشمر ۱۳ هزار و ۲۳۰ تن انار برداشت شود.

موسوی با اشاره به اینکه میانگین قیمت فروش انار ۱۳ هزار ریال است، یادآور شد: به طور متوسط ۱۷۲ میلیارد ریال به عنوان درآمد ناخالص عاید انارکاران کاشمر می شود.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!