تحصیل ۲۶۴ دانش‌آموز در مراکز استثنائی کاشمر

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کاشمر از تحصیل ۲۶۴ دانش‌آموز دختر و پسر در دو مرکز استثنائی و دو مرکز اختلال یادگیری در این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری فارس: تحصیل ۲۶۴ دانش‌آموز در مراکز استثنائی کاشمر

کاظم شیردل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کاشمر اظهار داشت: دانش‌آموزانی که هوش‌بری آنها زیر ۷۰ درصد است در مدارس استثنایی، دانش‌آموزانی که از بهره هوشی ۷۰ تا ۷۵ هستند به عنوان دیرآموز تلقی می‌شوند و به صورت تلفیقی در مدارس عادی دولتی، دانش‌آموزانی که ضریب هوشی آنان بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ است در مدارس تیزهوشان ساماندهی و مشغول به تحصیل هستند.

وی با تأکید بر اینکه بحث پیشگیری از معلولیت‌ها باید به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد افزود: می‌توان با آموزش خانواده آنها را نسبت به بروز معلولیت‌ها در ازدواج‌های فامیلی آگاه کرد تا شاهد تولد کودکان معلول و استثنایی نباشیم.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کاشمر با اشاره به اینکه در حال حاضر دو مرکز استثنائی بنفشه و حضرت علی(ع) در این شهرستان میزبان دانش‌آموزان دختر و پسر استثنایی هستند، خاطرنشان کرد: در مرکز استثنایی بنفشه ۷۲ دانش‌آموز دختر در کلاس‌های پیش دبستانی، دوره ابتدایی و متوسطه دوره اول با عنوان پیش حرفه‌ای مشغول به تحصیل هستند و به دلیل اینکه اکثر این دانش‌آموزان کم توان ذهنی هستند باید برای ادامه تحصیل در متوسطه دوره دوم با عنوان حرفه‌ای به مشهد عزیمت کنند.

وی با بیان اینکه در مرکز استثنائی حضرت علی (ع) ۶۲ دانش‌آموز پسر مشغول به تحصیل هستند، تصریح کرد: در این مرکز نیز ۵۱ دانش‌آموز در دوره ابتدایی و ۱۱ نفر در متوسطه اول با عنوان پیش حرفه‌ای تحصیل می‌کنند.

شیردل با اشاره به فعالیت آموزشی دو مرکز اختلال یادگیری در این شهرستان اظهار داشت: دانش‌آموزانی که از هوش طبیعی و نرمال برخوردار هستند و بهره هوشی آنها بین ۷۰ تا ۸۰ درصد است و تنها در بحث مهارت‌های شناختی با مشکل مواجه هستند و از میزان دقت پایینی برخوردار هستند در مراکز اختلال یادگیری آموزش می‌بینند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کاشمر با تأکید بر اینکه دانش‌آموزانی که به اختلال یادگیری مبتلا هستند در مراکز سینا و نوید مهر کاشمر پذیرش می‌شوند، یادآور شد: این دانش‌آموزان که در حوزه خواندن، نوشتن، ریاضی، یادگیری و غیرکلامی تقسیم می‌شوند به طور متوسط سالانه ۱۲۰ دانش‌آموز در این مراکز پذیرش و پس از درمان مرخص می‌شوند.

– See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930908000504#sthash.afzhdDh1.dpuf

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!