همزمان باچهلمین روز استاد پورحسن از پوستر خوشنویسی «رحیل» در کاشمر رونمایی شد

همزمان با چهلمین روز ارتحال استاد و پیشکسوت قرآن و هنر کاشمری از پوستر خوشنویسی با عنوان «رحیل» در کاشمر رونمایی شد.
خبرگزاری فارس: پوستر خوشنویسی «رحیل» در کاشمر رونمایی شد
به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، در این مراسم که فرماندار، تعدادی از مسئولان، جمعی از قاریان و هنرمندان کاشمری و خانواده مرحوم محمد جواد پورحسن استاد و پیشکسوت قرآنی و هنر خوشنویسی حضور داشتند از پوستر خوشنویسی رحیل که به یاد بود قاری قرآن و هنرمند فقید کاشمری رونمایی شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر در حاشیه این مراسم اظهار داشت: این پوستر توسط استاد هادی دربان حسینی که دو سال ابتدای یادگیری هنر خوشنویسی خود را نزد استاد محمد جواد پورحسن را سپری کرده است برای عرض ارادت و ادای دین به استادش کتابت کرده است.

جواد روشندل با بیان اینکه کتابت این پوستر به تأیید استاد امیرخانی نیز رسیده است، یادآور شد: تذهیب این پوستر توسط فاطمه منتظری انجام شده است.

وی با بیان اینکه این پوستر خوشنویسی در ابعاد ۳۸ * ۳۹ کتابت و تذهیب و در تیراژ ۲ هزار نسخه منتشر شده است خاطرنشان کرد: اثر خوشنویسی کتابت شده توسط استاد هادی دربان حسینی مربوط به محتوای آیه ۱۳۳ سوره آل عمران است که به همت موسسه فرهنگی هنری باغ حکمت ترشیز و با حمایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن خوشنویسان کاشمر به یاد بود قاری و استاد برجسته قرآن و هنرمند خوش سلیقه و با ذوق هنر خوشنویسی مرحوم محمد جواد پورحسن منتشر شده است.

در ادامه این مراسم سهیل سادات ترشیزی سرپرست انجمن خوشنویسان ایران شعبه کاشمر، مهدی فروزان فرماندار کاشمر و خانم عاصمی مدیر مرکز قرآنی خواهران کاشمر در سخنانی به بیان خصوصیات اخلاقی و رفتاری این هنرمند پرداختند

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!