نمایشگاه تجسمی یاس کبود در آستانه بهار فاطمی در کاشمر گشایش یافت

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما(واحد مرکزی خبر) مسئول اجرایی نمایشگاه یاس کبود امروز گفت: به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) این نمایشگاه در فضایی به مساحت ۲۰۰ مترمربع و با هدف ترویج الگوی حسنه سبک زندگی اسلامی برپا شده است.
آقای باغستانی افزود: در ۱۲ غرفه این نمایشگاه از تولد تا شهادت حضرت زهرا (س) با بهره‌گیری از هنرهای تجسمی و نورپردازی به تصویر کشیده شده است.
وی گفت: ورود به نمایشگاه از درب خانه حضرت سلمان فارسی آغاز می‌شود و غرفه‌ های مربوط به تولد، ازدواج، خانواده، کار در خانه، عبادت، درب نیم سوخته، غسل و کفن و تشییع جنازه حضرت فاطمه زهرا(س) از دیگر بخش‌ های این نمایشگاه است.
مسئول اجرایی نمایشگاه یاس کبود افزود‌: نمایی از قبرستان بقیع، درد دل حضرت علی(ع) با چاه و درب خانه ابوذر از غرفه‌های پایانی نمایشگاه است که در هر بخش یک راوی در مورد غرفه توضیحاتی به بازدیدکنندگان ارائه می‌ دهد.
آقای باغستانی گفت : این نمایشگاه که به همت جمعی از جوانان روستای فروتقه از توابع بخش مرکزی کاشمر و با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان در صحن امامزاده سیدحمزه(ع) برپا شده است تا ۱۴ فروردین همه روزه از ساعت ۹ تا ۲۲ پذیرای بازدیدکنندگان است.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها