نمایندگی بنیاد نخبگان در کاشمر ایجاد می‌شود

فرماندار کاشمر گفت: تاکنون ۱۵۰ نخبه علمی در این شهرستان شناسایی شدند که در همین راستا برای تعامل بهتر با آنها نمایندگی بنیاد نخبگان در کاشمر ایجاد می‌شود.
خبرگزاری فارس: نمایندگی بنیاد نخبگان در کاشمر ایجاد می‌شود
به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، مهدی فروزان صبح امروز در سومین جشن فارغ‌التحصیلی دانشگاه پیام نور کاشمر در سالن اجتماعات این دانشگاه اظهار داشت: نخبگان شناسایی شده در شهرستان همگی دارای اختراعات علمی بی‌نظیر و منحصر به‌فرد هستند به طوری که نقش مؤثری در تحقق اقتصاد مقاومتی و رشد اقتصادی کشور داشته است.

وی با بیان اینکه با رایزنی و مکاتبات انجام شده با بنیاد نخبگان استان به دنبال ایجاد دفتر نمایندگی از این بنیاد در سطح شهرستان هستیم، خاطرنشان کرد: در پیگیری‌های انجام شده مقرر شد تا از شهرستان یک نفر به عنوان رابط به بنیاد ملی نخبگان معرفی شود تا از این طریق بتوانیم ارتباط نخبگان شهرستان با بنیاد را تقویت کنیم.

فرماندار کاشمر با اشاره به اینکه مخترعین شهرستان می‌توانند از ظرفیت و توان شهرستان در ثبت اختراع خود استفاده کنند، یادآور شد: تلاش می‌کنیم با حمایت و همکاری با افراد مستعد و توانمند زمینه افزایش تعداد نخبگان در شهرستان را فراهم کنیم.

وی حضور مراکز آموزش عالی متعدد در شهرستان را از ظرفیت‌های شهرستان در پرورش نیروهای توانمند و نخبه دانست و گفت: دانشجویان پیشگامان عرصه علم و دانش هستند که می‌توانند نقش تأثیرگذاری در حوزه‌های مختلف با بهره‌گیری از توان علمی ایفا کنند.

فروزان با بیان اینکه شما دانشجویان مرحله‌ای از عالم شدن را پشت سر گذاشتید خطاب به فارغ‌التحصیلان گفت: شما بهترین مقطع زندگی خود را که دوران جوانی است را به بهترین وجه در جهت تعالی شخصیت انسانی و علم‌آموزی و عالم شدن و در راستای رشد و ترقی و مفید بودن برای جامعه صرف کرده‌اید.

فرماندار کاشمر با تأکید بر اینکه دانش آموختگان باید از لحظه لحظه عمر خود در راستای تهذیب نفس و ارتقا سطح دانش خود قدم بردارند، افزود: رتبه‌های علمی بسیار بالا و ورود دانشجویان نخبه به مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون نشان از این دارد که دانشجویان دانشگاه پیام نور کاشمر از فرصت‌های زندگی بهترین استفاده را کرده‌اند.

در پایان این مراسم ۱۰۰ دانش آموخته دانشگاه پیام نور کاشمر، اتمام تحصیلاتشان را در مقطع کارشناسی رشته‌های مختلف جشن گرفتند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها