تلاش برای افزایش میزان ماندگاری مسافران در کاشمر

فرماندار کاشمر با اشاره به این که متوسط اقامت زائران و مسافران در نوروز گذشته ۴۸ ساعت بوده است گفت: تلاش می‌کنیم با ارائه خدمات مطلوب بتوانیم میزان ماندگاری مسافران و زائران را در ایام نوروز افزایش دهیم.
به گزارش ندای انقلاب از کاشمر، مهدی فروزان عصر امروز در جلسه ستاد تسهیلات سفرهای شهرستان اظهار داشت: امیدواریم با تدابیر اندیشیده شده و فراهم شدن امکانات لازم برای اسکان هموطنان در این شهرستان شاهد افزایش تعداد زائران و مسافران نسبت به سال گذشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه کاشمر به عنوان دومین شهر زیارتی خراسان رضوی سالانه پذیرای ۳٫۵ میلیون مسافر و زائر است یادآور شد: در نوروز ۹۳ بیش از ۸۵۰ هزار نفر از اقصی نقاط کشور با حضور در این شهرستان ضمن حضور در زیارتگاههای شهرستان از اماکن دیدنی و تاریخی این شهرستان بازدید کردند.

فرماندار کاشمر با اشاره به فعال شدن ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی کاشمر از ابتدای بهمن ماه و تشکیل کمیتههای ۱۲ گانه در راستای ارائه خدمات مطلوب به زائران و مسافران در نوروز ۹۴ خاطرنشان کرد: خوشبختانه در این مدت علاوه بر تشکیل جلسات متعدد کمیتهها و برنامهریزی برای استقبال و پذیرایی از مسافران و زائران نوروزی، ستاد فرعی نیز در بخش کوهسرخ فعال و اقدامات خوبی نیز در این زمینه انجام شده است.

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه این ستاد تمام دستگاهها و ادارات دولتی کشیک ایام نوروز خود را به دبیرخانه ستاد ارسال کردهاند، اظهار داشت: برگزاری گشتهای مشترک ادارات صنعت، معدن و تجارت و مرکز بهداشت از اماکن عرضه و توزیع مواد غذایی، مجتمعها و سالنهای پذیرایی، جلسات مستمر تنظیم بازار و نظارت دقیق بر قیمتها، زیباسازی فضای شهری توسط شهرداریها و فضاهای روستایی توسط دهیاریها از مهمترین مصوبات این ستاد بوده است.

فروزان با اشاره به آمادگی کامل مجموعههای زیارتی شهرستان تصریح کرد: در حال حاضر ۶۴ سوئیت و کمپ موقوفه با ۲۶ اتاق در مجموعه زیارتی سید مرتضی(ع)، سوئیت و امکانات لازم برای اسکان در مجموعه امامزاده سید حمزه (ع) و زیارتگاه شهید مدرس، مجتمع خدمات رفاهی فرهنگیان و تعدادی از مدارس برای اسکان مسافران و زائران در ایام نوروز در نظر گرفته شده است.

فرماندار کاشمر آمادگی دو بیمارستان کاشمر، مرکز خدمات درمانی ریوش، برپایی ایستگاه اطلاعرسانی زائر و مسافر در ورودی شهر، برپایی نمایشگاه صنایع دستی و سوغات کاشمر و توزیع میوه شب عید در قالب طرح تنظیم بازار، برپایی نمایشگاه بزرگ بهاره را از مهمترین اقدامات شهرستان در نوروز ۹۴ عنوان کرد و افزود: خوشبختانه با تعامل و همکاری دستگاهها و ادارات شهرستان هیچ مشکلی در زمینه ارائه خدمات مطلوب و شایسته به زائران و مسافران نوروزی در دومین شهر زیارتی استان وجود ندارد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها