مراسم اعتکاف در ۳۰ مسجد کاشمر و خلیل‌آباد برگزار می‌شود

حجت الاسلام قاسمعلی مجیدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کاشمر اظهار داشت: در حال حاضر ثبت‌نام از معتکفان آغاز شده و افرادی که تمایل به شرکت در مراسم معنوی اعتکاف در ایام ولادت حضرت علی (ع) را دارند می‌توانند، ثبت‌نام کنند.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۲ هزار و ۲۰۰ نفر مرد و زن در ۲۷ مسجد شهرستان‌های کاشمر و خلیل‌آباد معتکف شدند، یادآور شد: با توجه به استقبال شهروندان در این دو شهرستان، با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است مراسم معنوی اعتکاف در ۳۰ مسجد این شهرستان‌ها برگزار شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشمر گفت: اعتکاف عملی پسندیده و سنتی حسنه است و همه ساله این مراسم معنوی همزمان با ولادت امیرالمومنین آغاز و معتکفان در مدت سه روز برگزاری با خدای خویش خلوت و با او به راز و نیاز می‌پردازند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به حضور پررنگ جوانان در مراسم اعتکاف و در راستای بهره‌گیری و استفاده معتکفان از ظرفیت معنوی آن در راستای خودسازی، راز و نیاز با معبود برنامه‌های مختلف فرهنگی و مذهبی نظیر سخنرانی با موضوع بصیرت افزایی، بیان احکام، آموزش صحت قرائت نماز، قرائت و ترتیل قرآن، حلقه‌های معرفت پیش‌بینی شده است.

مجیدی تصریح کرد: در زمان برگزاری اعتکاف، روحانیون مستقر و هجرت روستاها نیز همراه با معتکفین در مراسم معنوی اعتکاف شرکت می‌کنند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها