احتمال سهمیه‌بندی آب در کاشمر

فرماندار کاشمر گفت: اگر از مصرف بی‌رویه آب جداً پرهیز نشود با سهمیه‌بندی و مشکل مواجه خواهیم شد.

مهدی فروزان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان، با اشاره به اینکه قطره قطره آب برای ما اهمیت دارد، افزود: در بعضی از چاه‌ها تا ۳ متر افت منابع آبی زیرزمینی داریم و در روستاها با بحران شدید منابع آبی مواجه هستیم.

وی انسداد چاه‌های غیر مجاز را اولویت‌های اصلی شورای حفاظت از منابع آب دانست و اظهار کرد: در سال‌های گذشته ۳۵ حلقه چاه نیمه‌عمیق مسدود شده‌اند.

فروزان عنوان کرد: تا کنون از ۱۸۲ حلقه چاه کشاورزی حوزه امور آب شهرستان ۱۷۸ کنتور نصب شده و چهار حلقه دیگر در دست اقدام است .

وی با بیان اینکه براساس ارزیابی و اعلام شورای حفاظت منابع آب استان، شهرستان کاشمر در راستای نصب کنتور هوشمند چاه‌های آب کشاورزی رتبه دوم را در استان کسب نموده است، اظهار کرد: تلاش نموده‌ایم با توجه به شرایط و وضعیت نزولات جوی و آب وهوای منطقه مدیریت منابع آبی در شهرستان را از اولویت‌های اساسی کاری مدیریت اجرایی شهرستان قرار دهیم.

فروزان با اشاره به اینکه یکی از راه‌های مبارزه با کمبود آب و تامین بخشی از نیازهای آبی از طریق فاضلاب‌های شهری وصنعتی است، خاطرنشان کرد: طرح فاضلاب شهری کاشمر و اجرای فاضلاب شهرک صنعتی از اقداماتی است که در شهرستان در این راستا در حال اجراست.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها