برگزاری آیین غبارروبی بقعه امامزاده سید حمزه در کاشمر

بقعه امامزاده سیدحمزه کاشمر در آستانه ایام شهادت امام جعفر صادق(ع) غبار روبی شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیر کل روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی امروز گفت: مراسم غبار روبی ضریح مطهر امامزاده سید حمزه بن موسی بن جعفر(ع) با تلاوت کلام دلنشین وحی و مداحی ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام آغاز و پس از غبارروبی و عطر افشانی بقعه ،۳۸۰ میلیون ریال نذورات داخل ضریح جمع آوری شد.
فتحی افزود: نذورات جمع آوری شده برای امور فرهنگی و عمرانی بقعه هزینه می شود.
در این مراسم معنوی جمعی از مسئولان استان و شهرستان کاشمر و ۲۰۰ نفر از خدام افتخاری بقاع این شهرستان حضور داشتند و در پایان مراسم از فعالیت های فرهنگی، قرآنی و عمرانی امامزاده سیدحمزه بازدید کردند.
در مرکز شهر کاشمر در باغی به مساحت هشت هکتار مشهور به باغمزار با درختان سرو چند صد ساله، بقعه و بارگاهی که با زیر بنای ۲ هزار متر مربع مشتمل بر گنبدخانه ، گلدسته‌ ها، رواق‌ ها بنا شده منسوب به مدفن سید حمزه بن موسی بن جعفر(ع) است.
بنا بر شواهد این مکان در دوران صفویه بنیان و در دوره‌ های مختلف از جمله در سالهای اخیر مرمت و کاشیکاری و بناهایی نیز به آن افزوده شده‌ است.
۲۵ شوال مصادف با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) است.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!