توزیع ۲۵ هزار قطعه بچه ماهی کپور در شهرستان کاشمر

سرهنگ پاسدار محمدرضا ستوده مقدم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در خراسان رضوی، گفت: در سه ماهه ی اول سال جاری ۲۵ هزار قطعه بچه ماهی کپور در شهرستان کاشمر توزیع شده است.

وی افزود: در چارچوب برنامه های اقتصاد مقاومتی در جهت ترویج فرهنگ تولید و مصرف ماهی و استفاده بهینه از آب استخرهای ذخیره کشاورزی تعداد ۲۵ هزار بچه ماهی از انواع کپور به صورت ترویجی توسط جهاد کشاورزی شهرستان توزیع شده است.

وی تصریح کرد: این میزان ماهی بین ۳۵ نفر از صاحبان استخر ذخیره آب کشاورزی به خصوص استخرهای پلیمری بزرگ این شهرستان توزیع شده است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به افزایش مصرف آبزیان و تغذیه صحیح از آن ها، شاهد ارتقای سلامت و امنیت غذایی خانوار و بستر سازی مناسب برای تولید هرچه بیشتر آنها خواهیم بود.

وی با بیان اینکه ماهیان در یکسال دوره پرورش، به بیش از ۵/۱ کیلو رسیده و تولید کل آن بالغ بر ۵/۳۷ تن خواهد شد تصریح کرد: این محصول می تواند به بازارهای مصرف عرضه شود و بعنوان غذایی با ارزش بالا وارد سبد غذایی خانوارها گردد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!