رتبه برتر جهاد دانشگاهی کاشمر در میان مؤسسات غیرانتفاعی کشور

رییس مؤسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کاشمر گفت: با ارزیابی‏های وزارت علوم، تحقیقات و فن‏آوری، مؤسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کاشمر توانست در میان مؤسسات غیرانتفاعی کشور در سطح ب قرار بگیرد.

دکتر صادق باغبان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)– منطقه خراسان، با بیان این‏که این سطح‏بندی برای اولین‏بار توسط سطح وزارت علوم انجام گرفته است، افزود: از چهار سال گذشته وزارت علوم در تلاش بوده تا مؤسسات غیرانتفاعی ایران را از نظر کمی و کیفی سطحبندی کند که بحمدالله در سالجاری این موضوع اتفاق افتاده و مؤسسات آموزش عالی کشور در پنج سطح قرار گرفته‏اند.

وی با اعلام این‏که این نتایج از میان عملکرد ۲۶۹ مؤسسه آموزش عالی سطح کشور جمع‏بندی شده است، بیان کرد: حمایت‏های خوب جهاد دانشگاهی خراسان رضوی و تلاش‏های مجموعه همکاران در جهاد دانشگاهی کاشمر موجب شد که این مؤسسه با کسب رتبه برتر، سطح ب را در میان مؤسسات آموزش عالی کشور به خود اختصاص دهد.

باغبان ابراز امیدواری کرد: با تلاش‏های مضاعف همکارانم این مؤسسه به سطح الف ارتقاء پیدا کند.

وی با اشاره به این‏که این سطح‏‌بندی از طرف معاونت آموزشی وزارت علوم صورت گرفته است، اظهار کرد: دانشگاه‌‏های بزرگی چون علم و فرهنگ تهران، دانشگاه امام ‏رضا (ع) و دانشگاه امام‏ صادق (ع) در سطح الف قرار گرفته‌اند.

باغبان هم‏چنین به عواملی که موجب کسب سطح ب برای مؤسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کاشمر شد، اشاره کرد و گفت: بحث آموزشی، فضاها، امکانات و تجهیزات، فعالیت‏های دانشجویی فرهنگی و ساختار سازمانی، تعداد قبولی دانشجویان مقاطع کارشناسی در مقاطع کارشناسی ارشد و فعالیت‏های پژوهشی از جمله عواملی بودند که مورد ارزیابی قرار گرفتند.

رییس مؤسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کاشمر با بیان این‏که به‌حمدالله با بررسی‏های انجام شده از نظر کمی و کیفی مؤسسه آموزش عالی کاشمر در سطح خوبی قرار گرفته است، تصریح کرد: به لحاظ قدمت مؤسسه جهاد دانشگاهی کاشمر جزء چهارمین و یا پنجمین مؤسسه قدیمی در کشور محسوب می‌‏شود.

۱ نظر

  1. بنده خدا گفت:

    من میخوام بدونم منظور از فضا ها و امکاناتی که اقای باغبان فرمودند چیه؟کدوم امکاناتو دارن میگن که ما ندیدیم

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!