وجود امکانات و تجهیزات پزشکی کاشمر را به شهر گردشگر سلامت تبدیل کرده است

مهدی فروزان روز یکشنبه در مراسم تجلیل از پزشکان و داروسازان این شهرستان افزود: کاشمر به خاطر وجود بقاع امامزادگان نه تنها سالانه میزبان سه و نیم میلیون زائر و مسافر است بلکه با وجود امکانات پزشکی، دو بیمارستان و مراکز درمانی و پزشکان مجرب به عنوان قطب گردشگری سلامت به مردم شهرستان های خلیل آباد، بردسکن، فیض آباد و مه ولات نیز خدمات ارائه می کند.
وی با بیان اینکه شهرستان کاشمر به همت جامعه پزشکی و کادر بهداشتی و درمانی مجرب توانسته است با ارائه خدمات مطلوب به جمعیت ۱۶۰ هزار نفری کاشمر به جمعیت ۵۰۰هزار نفری شهرستان های همجوار نیز خدمات درمانی ارائه کند اظهار کرد: حضور بیمارانی از شهرستان های جنوب و شرق خراسان رضوی در کاشمر برای درمان بیماری نشان از توانمندی و ارائه خدمات مطلوب بهداشتی و درمانی و از افتخارات مردم این خطه است.
وی افزود: زایشگاه بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) کاشمر در راستای ارتقای سلامت نوزاد و مادر در بین بیمارستان های کشور موفق به کسب رتبه برتر شده که کسب چنین توفیقاتی مرهون تلاش و خدمات پزشکان و مجموعه بهداشتی و درمانی شهرستان است.
رییس نظام پزشکی کاشمر نیز در این مراسم از عضویت ۳۵۰ پزشک از شهرهای کاشمر، خلیل آباد و بردسکن در نظام پزشکی این شهرستان خبر داد.
علیرضا ناصری گفت: هم اکنون ۹۸ پزشک عمومی، ۶۶ متخصص، یک فوق تخصص، ۲۵ دندانپزشک، ۳۰ داروساز، ۹۲ ماما و ۳۸ لیسانس عضو سازمان نظام پزشکی این شهرستان هستند.
وی با اشاره به صدور و تمدید ۴۱ پروانه فعالیت در نظام پزشکی کاشمر و نیز اخذ موافقت پنج مجوز درمانی برای شهرستان های کاشمر و بردسکن در یک سال اخیر اظهار کرد: در این مدت ۵۱ کارت درمانی نیز صادر و تعویض شده است.
ناصری گفت: طی یک سال گذشته ۵۱ فقره پرونده در واحد انتظامی این سازمان تشکیل شده که از این تعداد ۱۵ پرونده منجر به صدور رأی و دو پرونده منجر به رضایت شاکی شده و ۳۴ پرونده نیز در دست بررسی است.
وی با اشاره به ثبت ۳۷ فقره پرونده در هیات بدوی انتظامی در مدت مزبور افزود: طی۱۰ جلسه این هیات برای ۲۸ پرونده رای صادر شده و ۹ پرونده دیگر در دست بررسی است

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها