هفتاد و هشتمین سالروز شهادت آیت‌الله مدرس در کاشمر برگزار شد

کاشمر-مراسم هفتاد و هشتمین سالروز شهادت آیت‌الله مدرس با حضور نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در محل آرامگاه آن شهید در شهرستان کاشمر برگزار شد.
به گزارش خبرنگار مهر، مراسم گرامیداشت هفتاد و هشتمین سالروز شهادت آیت‌الله مدرس صبح سه‌شنبه با حضور تعدادی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در محل آرامگاه آن شهید و با قرائت پیام رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

مدرس الگویی بی‌بدیل و نماینده شایسته ملت

رئیس مجلس شورای اسلامی در پیام خود به مناسبت برگزاری هفتاد و هشتمین سالروز شهادت آیت‌الله مدرس بابیان اینکه در تاریخ پرفرازونشیب مجلس در ایران شهید آیت‌الله مدرس الگوی بی‌بدیلی از نماینده شایسته ملت است اظهار کرد: شهید مدرس به شخصیتی کم‌نظیر مبدل شده است.

علی لاریجانی در پیام خود عنوان کرد: مدرس با بهره‌مندی از سجایای انسانی و فضایل اخلاقی به مبارزه با بیداد پرداخت و هیچ‌گاه از هیچ قدرتی هراسی به دل راه نداد.

وی در این پیام بیان کرد: شهید آیت‌الله سید حسن مدرس با ویژگی‌هایی همچون شجاعت، صراحت در کلام، نفوذناپذیری، مخالفت با امتیاز طلبی، بی‌اعتنایی به جاه و مقام، پایداری، پارسایی و بصیرت به شخصیتی کم‌نظیر و منحصربه‌فرد در تاریخ پرفرازونشیب ایران مبدل شده است.

وی بیان کرد: مدرس در سایه ایمان قوی و یقین به حقانیت اهداف در پیش روی خود و هنگامه‌ای که استبداد دستگاه حاکم در جهل و ستم خود دست‌وپا می‌زد، از افق علم، ایمان و فقاهت طلوع کرد.

لاریجانی در پیام خود عنوان کرد: شهید آیت‌الله مدرس باوجود زندانی شدن، شکنجه و سوءقصدها حتی ذره‌ای از موانع اصولی و اعتقادی خویش عقب‌نشینی نکرد و همواره پرصلابت و استوار بر مرام و مسلک خود باقی ماند.

لاریجانی با اشاره به اینکه مجلس مجموعه‌ای از نمایندگان منتخب مردم و تبلور اراده ملت است بیان داشت: مجلس مهمترین رکن قانونگذاری، تجلی عینی تصمیم گیری مردم در تعیین سرنوشت خود و مهمترین پل ارتباطی قانونی بین مردم با حکومت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین در پیام خود از از دست اندر کاران برگزاری آیین سالروز شهادت آیت الله مدرس قدردانی و برای این عزیزان و ملت بزرگ ایران را از درگاه خداوند متعال آرزوی سربلندی مسئلت کرد

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!