فعالیت ۹۹ بازرس و سربازرس در انتخابات کاشمر

رئیس هیئت بازرسی کاشمر با اشاره به فعال شدن ۹۹ بازرس و سربازرس در امر برگزاری انتخابات در این شهرستان گفت: رعایت اخلاق انتخاباتی از دید هیئت بازرسی دور نمی‌ماند و فعالیت‌های تبلیغاتی رصد می‌شود.

مهدی برامکی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کاشمر اظهار داشت: در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در کاشمر بر اساس قانون ابلاغی به ازای هر صندوق یک بازرس ثابت و به ازای هر ۲۰ صندوق ثابت و سیار یک سربازرس انتخاب شده است.

وی با تأکید بر رعایت اخلاق انتخاباتی از سوی کاندیداها و طرفداران آنان تا پایان انتخابات افزود: بر اساس ماده ۲۵ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و بند ۷۶ آیین انتخابات خبرگان رهبری، وظایف هیئت بازرسی مشخص و در این زمینه گزارشات هیئت بازرسی انتخابات استان حسب مورد به ۳ مرجع قانونی اعلام و ارجاع می‌شود.

معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار و رئیس هیئت بازرسی کاشمر در ارتباط با نحوه انتخاب افراد هیئت بازرسی و بازرسان صندوق یادآور شد: مهم‌ترین ویژگی افرادی که انتخاب شده‌اند، خوش نامی، بی‌طرفی و مقبولیت بومی و اجتماعی بوده است.

وی با بیان اینکه انجام تبلیغاتی خارج از محدوده ذکر شده در قانون، تخلف محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: در این زمینه وظیفه هیئت بازرسی، شناسایی تخلفات و برخورد با آن است، لذا تلاش می‌کنیم با رصد فعالیت‌های تبلیغاتی فضایی مناسب برای برگزاری یک انتخابات قانونی و سالم توأم با شور و نشاط انتخاباتی فراهم کنیم.

برامکی، اوج کار و فعالیت هیئت بازرسی انتخابات را هفته تبلیغات کاندیداها و روز برگزاری انتخابات و شمارش آرا عنوان کرد و خاطرنشان کرد: شرح وظایف هیئت بازرسی برای اشرافیت در زمینه بازرسی و نظارت ابلاغ شده و در جلسه‌ای تمام اعضا آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!