کمبود نیروی متخصص و آموزش دیده در آتش‌نشانی کاشمر

عضو شورای اسلامی شهر کاشمر با انتقاد از کمبود نیروی متخصص، توانمند و آموزش دیده در آتش‌نشانی کاشمر گفت: متأسفانه در شورای شهر کاشمر ابتدایی‌ترین وسایل اطفای حریق نظیر سطل شن یا کپسول آتش‌نشانی وجود ندارد.
خبرگزاری فارس: کمبود نیروی متخصص و آموزش دیده در آتش‌نشانی کاشمر

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، حجت‌الاسلام میثم خزاعی صبح امروز در یکصد و هفدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شورای شهر کاشمر اظهار داشت: آتش‌نشانی نزدیکترین تشکیلات به مردم است، لذا نیروها و پرسنل این مجموعه باید افرادی توانمند و آموزش دیده باشند تا در حوادث بتوانند بهترین تصمیم و خدمات‌رسانی را انجام دهند.

وی با بیان اینکه با توجه به حوزه گستردگی شهر و روستا به ازای هر ۵۰ هزار نفر یک ایستگاه آتش‌نشانی و به ازای هر هزار نفر یک آتش‌نشان نیاز است، یادآور شد: مدت زمان رسیدن تیم آتش‌نشانی به محل حادثه کمتر از چهار دقیقه و شعاع عملکرد هر ایستگاه آتش نشانی ۳ هزار متر است.

مسئول کمیسیون پژوهش شورای شهر کاشمر با تأکید بر اینکه آتش‌نشانی‌ها باید دارای ۲ گروه عملیاتی اطفای حریق و نجات باشند افزود: علاوه بر حضور یک مسئول آموزش و پیشگیری و یک کارشناس بررسی علت‌های حریق، آمادگی جسمانی آتش‌نشانان از جمله اولویت‌های جذب و به‌کارگیری افراد در این مجموعه است.

وی با اشاره به اینکه تمامی مأموران فعال در حوزه آتش‌نشانی باید تحت آموزش‌های به روز قرار داشته باشند، گفت: پیشگیری، آموزش و اطفای حریق سه محور اصلی و مورد تأکید در آتش‌نشانی در جلوگیری از ضررهای مالی و جانی است.

خزاعی نامناسب بودن کوچه‌ها برای تردد خودروهای آتش‌نشانی به ویژه در بافت فرسوده و مرکزی شهر را مهم‌ترین چالش جدی برای امدادرسانی در زمان وقوع حادثه دانست و تصریح کرد: در شهرک صنعتی به دلیل فاصله زیاد و مجموعه مسکن مهر برای ساکن بودن جمعیت زیاد و فاصله با ایستگاه‌های آتش‌نشانی نیازمند راه‌اندازی ایستگاه است.

این عضو شورای شهر کاشمر با تأکید بر آموزش، تقویت و به روز کردن نیروهای متخصص و توانمند در آتش‌نشانی از واگذاری این بخش به بخش خصوصی مخالفت کرد و گفت: باید در جلوگیری از خسارت‌های حوادث موضوع بیمه شهروندی، آموزش شهروندان، رفع مشکلات و دغدغه‌های آتش‌نشانان، تکمیل و تجهیز ملزومات مورد نیاز برای امدادرسانی و خدمات‌رسانی در موقع بروز حادثه و نظارت جدی بر عملکرد فعالیت آتش‌نشانی در دستور کار قرار گیرد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها