ده هزار اصل نهال در سطح شهرستان کاشمر توزیع و کاشته شد.

به گزارش صبح توس به نقل از کاشمر بصیر، مجید هزاره مسئول جنگل‌کاری و ترویج اداره منابع طبیعی کاشمر درباره توسعه فرهنگ منابع طبیعی گفت: با توجه به اهمیتی که مقام معظم رهبری برای منابع طبیعی قائل هستند و به‌منظور فرهنگ‌سازی کشت درخت در بین مردم به مناسبت هفته منابع طبیعی حدود ۱۰ هزار اصل نهال در بین مردم وادارات و مدارس شهرستان و دهیاری‌ها توضیح شده است.

وی افزود: با توجه به اقلیم آب و هوایی و نوع خاک منطقه نهال‌های توضیح شده شامل انواع درخت‌های کاج و زیتون‌تلخ و زبان‌گنجشک، توت و سنجد و ارغوان بوده است که این درختان در صورت کشت صحیح و نگهداری خوب نقش به سزایی در بهینه کردن آب‌وهوای منطقه خواهند داشت.

مجید هزاره افزود: به‌منظور ترویج فرهنگ درختکاری در بین جوانان و نوجوانان نیز تفاهم‌نامه‌ای مابین منابع طبیعی و آموزش‌وپرورش به امضا رسید تا دانش آموزان نیز در فرهنگ اسلامی درختکاری شریک باشند. جشن درختکاری در روزهای اول و دوم هفته منابع طبیعی در سطح مدارس شهرستان کاشمر برگزار شد و دانش آموزان باهم درخت کاشتند.

مسئول جنگل‌کاری اداره منابع طبیعی کاشمر گفت: باهدف ترویج کاشت داروهای گیاهی و معرفی این گیاهان به مردم و نسل جوان جهاد دانشگاهی و شهرداری کاشمر برای اولین بار در سطح شهرستان اقدام به کشت گیاهان داروئی در مسیر بلوار سید مرتضی کاشمر خواهند کرد. و با نصب تابلوهایی خاصیت هر نوع گیاه نیز در کنار آن نوشته خواهد شد.

وی در پایان گفت: با توجه به احادیث زیادی که درباره درختکاری در دین مبین اسلام داریم و همچنین توصیه مقام معظم رهبری در این زمینه فرهنگ منابع طبیعی باید در همه جامعه همه‌گیر شود و تمام اقشار از کوچک به بزرگ باید در این زمینه احساس وظیفه کنند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!