ورود بیش از ۶۰۳ هزار مسافر به دومین شهر زیارتی خراسان رضوی

جانشین رئیس ستاد تسهیلات خدمات سفر کاشمر از ورود ۶۰۳ هزار و ۴۰ زائر، مسافر و گردشگر به دومین شهر زیارتی خراسان رضوی خبر داد.
مهدی برامکی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در کاشمر اظهار داشت: با آغاز طرح نوروزی از ۲۵ اسفندماه تا پایان دهمین روز نوروز ۳۸۰ هزار و ۷۴۰ نفر از اماکن زیارتی و ۲۲۲ هزار و ۳۰۰ نفر از اماکن تاریخی و سیاحتی کاشمر بازدید کردند.

وی بابیان اینکه کاشمر باوجود بارگاه ۲ تن از برادران امام رضا (ع) و زیارتگاه مرد دین و سیاست شهید آیت‌الله سید حسن مدرس به‌عنوان دومین شهر زیارتی در استان و چهارمین شهر زیارتی در کشور مطرح است خاطرنشان کرد: در سال گذشته کاشمر میزبان و پذیرای بیش از سه و نیم میلیون زائر، مسافر و گردشگر از اقصی نقاط ایران اسلامی بوده است.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار کاشمر با تأکید بر اینکه بقاع متبرکه کاشمر با تولیت اداره اوقاف و امور خیری۶ و زیارتگاه شهید مدرس با تولیت آستان قدس رضوی با فراهم کردن فضا و امکانات خدمات رفاهی شرایط مناسب و قابل قبولی برای حضور زائران و مسافران فراهم کرده‌اند تصریح کرد: در ۱۵ روز گذشته زیارتگاه‌های کاشمر با بیش از ۶۵ درصد آمار ورودی زائر و مسافر به کاشمر بیشترین آمار بازدیدکننده را داشته است.

برامکی با اشاره به اینکه تاکنون آمار ورودی زائر و مسافر به کاشمر در مقایسه به مدت مشابه سال گذشته از افزایش ۳٫۵ درصدی برخوردار بوده است تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنیم آمار مراجعه‌کنندگان به شهرستان تا پایان تعطیلات نوروزی با افزایش حدود ۴ درصدی نسبت به سال قبل به حدود ۹۰۰ هزار نفر برسد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!