کشف و معدوم‌سازی بیش از یک تن عسل تقلبی در کاشمر

مسئول بازرسی و نظارت بهداشتی دامپزشکی کاشمر از کشف و معدوم‌سازی یک هزار و ۱۵۰ کیلوگرم عسل تقلبی در این شهرستان خبر داد .

به گزارش حکیم مهر به نقل از فارس، «حسین نورنیاه» اظهار داشت: این میزان عسل تقلبی در حین اجرای گشت‌های مشترک از افراد سیار و دوره‌گرد که در سطح شهر اقدام به فروش آن می‌کردند کشف شده است.

وی با اشاره به این‌که عسل‌های کشف‌شده فاقد نشان و مشخصات بهداشتی بوده است، ادامه داد: عسل‌های تقلبی از استان‌های غربی توسط دو دستگاه خودرو وارد کاشمر شده بود و توسط افراد به‌ صورت دوره‌گردی و سیار در سطح شهر به شهروندان عرضه می‌شد.

مسئول بازرسی و نظارت بهداشتی دامپزشکی کاشمر با بیان اینکه این میزان عسل طی دو مرحله توسط گشت مشترک ادارات صنعت، معدن و تجارت، پلیس آگاهی و دامپزشکی کشف و ضبط‌شده است خاطرنشان کرد: پس از انجام آزمایش در اداره کل دامپزشکی استان مشخص شد که این نوع عسل برای مصرف خوراکی انسان مناسب نیست و باید معدوم شود.

این مسئول با بیان اینکه مردم در زمان خرید عسل نباید فریب شفافیت آن را بخورند یادآور شد: شهروندان بایستی عسل موردنیاز خود را از مراکز مجاز و دارای نشان استاندارد محصول خریداری کنند.

مسئول بازرسی و نظارت بهداشتی دامپزشکی کاشمر با بیان اینکه عسل‌های تقلبی خیلی شفاف و زلال اما عسل واقعی مقداری کدر و دارای گرده است تصریح کرد: عده‌ای افراد سودجو با انجام یک پرسه گرمایی گلوکز را تبدیل به عسل می‌کنند و آن را دربسته بندی‌ها در بازار عرضه می‌کنند.
نورنیاه با اشاره به این‌که ظاهر این عسل همانند عسل طبیعی است اما برخلاف آن فاقد خواص است، گفت: عسل‌های تقلبی کشف‌شده با حضور نمایندگان پلیس آگاهی، اداره صنعت معدن و تجارت، مرکز بهداشت، جهاد کشاورزی و دامپزشکی به روش بهداشتی معدوم شد

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!