سرمایه در گردش واحدهای تولیدی کاشمر تأمین می‌شود

فرماندار کاشمر گفت: سرمایه در گردش واحدهای تولیدی شهرستان تأمین می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، مهدی فروزان ظهر امروز در همایش تجلیل از کارگران نمونه کاشمر در دبستان هوشمند شهاب اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی در حقیقت سمبل نظام اقتصادی و برگرفته از اصل ۱۱۰ قانون اساسی است که در آن به جامعه کار و تولید به صراحت اشاره شده است.

وی با اشاره به نام‌گذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» ابراز داشت: فرمایش رهبری یک راهبرد اساسی برای جامعه ایرانی است و وظیفه من و شماست که در عرصه تولید به گونه‌ای عمل کنیم که اقتصاد در حوزه عملیاتی ورود جدی داشته باشد و در پایان سال نیز این اقتصاد مقاومتی در معیشت زندگی و اقتصاد مردم نمایان باشد.

فرماندار کاشمر با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری در ۱۰ سال اخیر با نام‌گذاری سال‌ها دغدغه جدی در حوزه اقتصاد داشتند، خاطرنشان کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی، نیازمند بسترسازی و توسعه فرهنگی و مستلزم عزم، همراهی و برنامه‌ریزی صحیح مسئولان و مردم است.

فروزان با اشاره به نقش و اهمیت جایگاه کارگر در روند توسعه کشورها و نام‌گذاری یک روز در تقویم جهانی و یک هفته در تقویم کشورمان یادآور شد: کارگر ایرانی در جبهه جهاد اقتصادی باید همواره در راستای چرخاندن چرخ توسعه کشور نقش اساسی و اثرگذارش را ایفا کند؛ چرا که این قشر زحمتکش به عنوان سرمایه انسانی در فرآیند تولید کالا و خدمات می‌تواند بهره‌وری اقتصاد و تولید کالا در جامعه را ارتقا دهد.

وی با بیان اینکه حوزه اقتصادی با اعمال انواع تحریم‌ها، موانع و محدودیت‌ها، دچار برخی مشکلات شده است، افزود: در سایه تلاش‌ها و زحمات کارگران و با همکاری و همراهی سایر مجموعه‌های ذی‌ربط در حوزه اقتصاد خواهیم توانست کشور را از وابستگی به محصولات بیگانگان بی‌نیاز کنیم.

فرماندار کاشمر سه ضلع «کارگر، کارفرما و دولت» را برای ایجاد هم‌افزایی در سیستم تولیدی مؤثر دانست و تأکید کرد: در صورت تقویت و تعامل این سه ضلع مثلث شاهد تولید و خدمت کیفی‌تر خواهیم بود.

فروزان با تأکید بر ارائه آموزش‌‏های قبل از انجام و حین انجام کار به منظور افزایش مهارت و تخصص کارگران تصریح کرد: استراتژی «کارگر ایرانی، تولید ایرانی» در واقع یک استراتژی برد، برد محسوب می‌شود به طوری که با عملیاتی کردن آن علاوه بر کارگر، تولید ایرانی نیز در جایگاه مطلوب و بهتری قرار می‌گیرد.

۲۲ هزار کارگر کاشمر، محروم از حداقل امکانات ورزشی

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاشمر نیز در این مراسم با تقدیر از زحمات و تلاش‌های بی‌وقفه مجموعه کارگری و کارفرمایی شهرستان در ارائه تولیدات و خدمات مطلوب گفت: بی‌تردید نقش جامعه کارگری در توسعه پایدار و اشتغال بر کسی پوشیده نیست به طوری که در تقویم جهانی یک روز و در تقویم کشورمان یک هفته به منظور پاسداشت از زحمات و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر این قشر زحمتکش نام‌گذاری شده است.

حسین ملوندی با اشاره به برگزاری برنامه‌های متنوع و مختلف به ویژه‌برنامه‌های ورزشی افزود: برگزاری مسابقات فوتسال کارگران، همایش‌های پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری، گل‌باران مزار شهدا و سرکشی از تعدادی از واحدهای تولیدی در سطح شهرستان از جمله مهم‌ترین این برنامه‌ها بود.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم زمینه و زیرساخت لازم را برای احداث یک مجموعه ورزشی مستقل برای جامعه کارگری فراهم کنیم، یادآور شد: متأسفانه جمعیت ۲۲ هزار نفری کارگری شهرستان از حداقل امکانات ورزشی محروم هستند و در این راستا نیز تاکنون مکاتبات عدیده‌ای با مجموعه‌های ذی‌ربط در شهرستان که دارای زمین هستند انجام شده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاشمر ادامه داد: امیدواریم پیگیری‌ها به نتیجه ختم شود و بتوانیم با احداث یک مجموعه ورزشی در سطح شهرستان قدم کوچکی برای این قشر زحمتکش برداریم.

در پایان این مراسم از کارفرمایان و کارگران نمونه واحدهای تولیدی و خدماتی کاشمر تجلیل شد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها