نجات یک قلاده روباه از استخر کشاورزی در کاشمر

 

رئیس حفاظت محیط زیست کاشمر از نجات یک قلاده روباه از درون یک استخر کشاورزی توسط ماموران آتش نشانی این شهرستان و رها سازی آن توسط مأمورین حفاظت محیط زیست خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، مهدی جمعه پور افزود: روباه  که در حال غرق شدن بود با اطلاع و حضور به موقع مامورین آتش نشانی نجات یافته و تحویل اداره حفاظت محیط زیست کاشمر شد که ماموران یگان حفاظت محیط زیست این گونه را در زیستگاه طبیعی خود رها سازی کردند.
وی ضمن اشاره به اینکه آتش نشانی کاشمر تاکنون نقش موثری در نجات گونه های جانوری شهرستان و تحویل آنها به محیط زیست کاشمر ایفا کرده است، از نجات و تحویل یک عدد زرده بر،چند حلقه مارو… در چند ماه اخیر توسط آتش نشانی کاشمر خبر داد که همگی در زیستگاه طبیعی خود رها سازی شده اند.
 مهدی جمعه پور با بیان اینکه با نجات هرگونه زیستی میتوانیم علاوه بر حفاظت از تنوع ژنتیکی از فواید و نقشی که اینگونه ها در چرخه حیات دارند بهرمند شویم، همراهی ارزشمند و اطلاع رسانی به موقع شهروندان کاشمری و از طرفی حضور به موقع آتش نشانی و نجات گونه ها قابل تقدیر دانست.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!