پویایی واحدهای تولیدی درگرو تغییر نگرش بانک‌ها/ توسعه شهرک صنعتی کاشمر بر اساس نیاز و ظرفیت منطقه باشد

خبرگزاری فارس: پویایی واحدهای تولیدی درگرو تغییر نگرش بانک‌ها/ توسعه شهرک صنعتی کاشمر بر اساس نیاز و ظرفیت منطقه باشد

فرماندار کاشمر با تأکید بر اینکه توسعه شهرک صنعتی باید بر اساس نیاز و ظرفیت منطقه انجام شود، تنها راه‌حل مشکلات واحدهای تولیدی و پویایی آن را تغییر نگرش سیستم بانکی دانست.

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، محمدحسن فرهادی ظهر امروز در جریان بازدید از شهرک صنعتی کاشمر اظهار داشت: سعی و تلاش دولت در این حوزه بر این است که فارغ از هرگونه هیاهو، مشکلات فراروی فعالان تولیدی را شناسایی و در راستای عملیاتی کردن شعار سال در حوزه اقتصاد مقاومتی راهکارها و اقداماتی برای برون‌رفت از مشکلات ارائه کند.

وی با بیان اینکه در بحث توسعه شهرک صنعتی کاشمر باید نیاز و ظرفیت‌های منطقه شناسایی شود خاطرنشان کرد: طرح‌ها و برنامه‌ریزی علاوه بر اینکه باید دارای توجیه اقتصادی مناسب باشد، بایستی مطابق با نیاز و ظرفیت شهرستان باشد.

فرماندار کاشمر با تأکید بر فعال‌سازی کارگروهی با حضور ادارات و دستگاه‌های متولی به‌منظور بررسی مشکلات و موانع واحدهای تولیدکننده یادآور شد: امیدواریم در این کارگروه بتوانیم مشکلات واحدها را به صورت موردی و ویژه بررسی و در خصوص رفع آن‌ها گام‌های اساسی برداریم.

فرهادی با اشاره به فعالیت ۲۷ واحد صنعتی در شهرک صنعتی کاشمر و ایجاد اشتغال برای ۶۰۰ نفر در این شهرک تصریح کرد: عمده مشکل فراروی واحدهای صنعتی بحث تسهیلات بانکی و نبود سرمایه در گردش است.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم در راستای برطرف کردن مشکلات واحدهای تولیدی شهرستان تصمیمات اثرگذار اتخاذ کنیم یادآور شد: تنها راه‌حل رسیدن به رونق اقتصادی و رفع مشکلات واحدهای صنعتی ایجاد تغییر در نگرش سیستم بانکی به بخش صنعت است تا از این طریق بتوانیم مهم‌ترین مشکل فراروی واحدهای تولیدی که مباحث مالی و مشکل نقدینگی است را حل کنیم.

فرماندار کاشمر با اشاره به نشست اخیر مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان در خصوص بررسی وضعیت شهرک صنعتی کاشمر افزود: در این نشست مشکل برق شهرک صنعتی موردبررسی قرار گرفت و مقرر گردید در راستای توسعه زیرساخت‌های شهرک با مشارکت شرکت برق منطقه‌ای خراسان و شهرک‌های صنعتی و تعدادی از واحدهای صنعتی این مشکل مرتفع گردد

 

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!