موافقت اعضای شورا با کمک ۱۰ میلیون تومانی به یک نشریه محلی

در این جلسه نامه شهرداری مبنی بر درخواست کمک ۱۰ میلیون تومانی به دوهفته‌نامه محلی آوای کاشمر جهت حضور در نمایشگاه مطبوعات مطرح شد که با موافقت ۷عضو و مخالفت یک عضو مصوب شد.

تنها مخالف این مصوبه شورا با انتقاد از نحوه حمایت شورا و شهرداری از دو نشریه محلی کاشمر گفت: سال‌های گذشته در شورا مصوب شده که حمایت و درج رپرتاژ در این دو نشریه محلی به‌طور یکسان باشد اما در عمل این اتفاق نیافتاده است.

احمد غزنوی با تأکید بر این‌که در ابتدا باید هدفمان را از این کمک و حمایت شهرداری از نشریات محلی مشخص کنیم که به دنبال انجام کار فرهنگی هستیم یا فعالیت سیاسی ابراز داشت: باید شهرداری مبالغ پرداختی به نشریات را به تفکیک به شورا ارائه دهد تا ببینیم چقدر بر اساس مصوبه شورا اقدام شده است.

این عضو شورای اسلامی شهر پس از بیان مطالبش و مخالفت با پرداخت کمک ۱۰ میلیونی به نشریه محلی، جلسه را ترک کرد.

در ادامه مسؤول کمیسیون فرهنگی شورای شهر با انتقاد از این‌که نشریات محلی به‌صورت سلیقه‌ای نسبت به انتشار اخبار شورا و مطالب ارائه‌شده از سوی اعضا اقدام می‌کنند گفت: بارها مشاهده‌شده به صحبت‌های برخی اعضا بال‌وپر می‌دهند اما در مقابل صحبت‌های برخی دیگر را منتشر نمی‌کنند.

مهری پالایی با تأکید بر حمایت و پشتیبانی از نشریات محلی در سطح شهرستان خاطرنشان کرد: متأسفانه در زمان انتشار تصاویر جلسات شورا، چهره برخی از اعضا نیز حذف می‌شود لذا ضرورت دارد در این راستا تدبیری انجام شود تا تمامی اعضا از یک حق مساوی در نشریات بهره‌مند شوند.

این عضو شورای شهر متذکر شد: انتظار می‌رود فرصتی به‌تمامی اعضا که هرکدام مسؤولیت یکی از کمیسیون‌ها را بر عهده‌دارند داده شود تا از این طریق نسبت به بیان فعالیت‌ها و عملکرد کمیسیون‌های تحت مسئولیتشان بپردازند.

سید حسین حسینی رئیس شورای شهر نیز با اشاره به این‌که انجام فعالیت‌های فرهنگی در شورا پررنگ‌تر است بر رعایت تعادل در انتشار اخبار اعضای شورای شهر در این نشریات تأکید کرد: انتظار می‌رود خبرنگاران که در جلسات شورا حضور مستمر و پررنگی دارند نسبت به درج موضوعات مطرح‌شده در جلسه علنی شورا اقدام کنند و از انتشار خبرهای جلسات شورا به‌صورت گزینشی پرهیز کنند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها