مراسم بدرقه زائران اربعین در کاشمر برگزار شد

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی٬ عصر امروز٬ ۲۴ آبان ماه با حضور جمعی از مسئولان و مردم٬ مراسم بدرقه زائران اربعین در محل زیارتگاه شهید مدرس برگزار شد.
در حاشیه این مراسم، محمد یعقوبی٬ مدیر مجتمع فرهنگی شهید مدرس کاشمر در گفت‌وگو با ایکنا با بیان اینکه این مراسم برای اولین بار در این مکان برگزار می‌شود، اظهار کرد: ۳۵۰ نفر در قالب کاروان «ریحانه ولایت» و با هفت اتوبوس که به نام شهدای شهرستان مزین شده عازم کربلای معلی می‌شوند.
یعقوبی٬ با اشاره به اینکه این افراد با پای پیاده عازم مراسم بزرگ پیاده‌روی اربعین حسینی می‌شوند، افزود: پیاده‌روی میلیونی و بزرگ اربعین حسینی یک جریان بزرگ و بی نظیر در سطح جهان است که موجب عظمت جهان تشیع و فرهنگ اهل بیت(ع) می‌شود.
وی با بیان اینکه هرچند تکفیری‌ها تلاش بسیاری خواهند کرد تا جلوی این حرکت عظیم را بگیرند اما باید بدانند که نه تنها اشتیاق حسینی مردم ما ذره‌ای کاهش پیدا نمی‌کند بلکه به لطف الهی روز به روز بیشتر می‌شود، اظهار کرد: فرهنگ پیاده‌روی و زیارت اربعین به‌عنوان یک رویداد بزرگ و بی‌نظیر بوده که نمایش عظیم مردم عاشق و دلداده حسینی است.
یعقوبی با بیان اینکه حضور زائران در این مراسم باشکوه در راستای احیا عاشورا، قرآن و اسلام ناب محمدی(ص) است، راهپیمایی عظیم اربعین عاشقان امام حسین(ع) در طول تاریخ را بی‌مانند دانست و افزود: مراسم اربعین حسینی بهترین و بالاترین تجمع در طول سال است و شاخصه اصلی آن مبارزه با استکبار جهانی است.
وی با بیان اینکه جمعیت میلیونی زائران اربعین حسینی(ع) دشمنان را گیج و مبهوت کرده است، بیان کرد: با پیروی از این فرهنگ، همواره در مقابل دسیسه‌های گوناگون دشمنان پیروز خواهیم شد

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!