۸۰درصد کتاب‎ها در کتابخانه‎های مدارس کاشمر غیرقابل استفاده هستند

رابط آموزش و پرورش کاشمر با خیرین در حوزه کتاب گفت: متاسفانه اکنون ۸۰درصد کتاب‌ها در کتابخانه‌های مدارس کاشمر قدیمی و غیرقابل استفاده هستند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حسین افشاری امروز، ۲۴آبان‌ماه هم‌زمان با آغاز هفته کتاب در آیین به صدا در آوردن زنگ کتاب که در مدرسه شهیدمطهری برگزار شد، با اشاره به اینکه اکنون در کتابخانه‌های مدارس شهرستان، ۶۰هزار عنوان کتاب موجود است، اظهار کرد: نذر در عرصه کتابخوانی می‌تواند زمینه اعتلا و بالندگی جامعه را فراهم نماید.

وی در این مراسم با اهدای ۵۰۰۰ جلد کتاب به کتابخانه مدارس این شهرستان ادامه داد: در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی برای دومین سال اقدام به نذر فرهنگی کرده‌ام.

در این مراسم ایرج سعادتمند، رئیس اداره آموزش و پرورش کاشمر طی سخنانی با بیان اینکه در مدارس کاشمر ساعت دوم چهارشنبه هر هفته به معرفی کتاب اختصاص یافته است، ابراز امیدواری کرد: این برنامه زمینه ترویج فرهنگ کتابخوانی را در بین دانش آموزان فراهم نماید.

وی اظهار کرد: به رغم اینکه اغلب مدارس کاشمر دارای کتابخانه هستند، اما متاسفانه منابع آنها به روز نیستند.

سعادتمند با بیان اینکه امیدواریم نسبت به روز شدن منابع اقدامی اساسی صورت گیرد، به انتقاد از پایین بودن سرانه مطالعه در کشور و شهرستان پرداخت و تصریح کرد: اگر همه آحاد جامعه به مطالعه روی بیاورند، شاهد پیشرفت در کشور خواهیم بود.

رئیس اداره آموزش و پرورش کاشمر عنوان کرد: در کاشمر، اکنون ۲۴ هزار دانش آموز در ۱۹۰ مدرسه، آزمایشگاه، پژوهشسرا و کانون تربیتی توسط دو هزار و ۲۵۰ معلم مشغول تدریس و تحصیل هستند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!