برگزاری مرحله شهرستانی چهلمین دوره از مسابقات قرآن کریم در کاشمر

برگزاری مرحله شهرستانی چهلمین دوره از مسابقات قرآن کریم در کاشمر
محمد رضا علینیا، مسوول فرهنگی و قرآنی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشمر در گفت وگو با خبرنگار افتخاری اداره کل اوقاف و اموز خیریه خراسان رضوی در مورد تاریخ و نحوه ثبت نام مسابقات قرآن کریم گفت: ثبت نام از ۲۰ فرودین آغاز و تا ۱۰ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: نحوه ثبت نام به دو صورت حضوری و اینترنتی صورت می گیرد.
این مقام مسؤول به رشته های قرآنی در مسابقات اشاره و اظهار کرد: رشته های ثبت نامی شامل رشته های آوایی، معارفی و دعا خوانی می باشد که هرکدام به تفکیک مسابقات بخش آوایی و بخش معارف است.

علینا افزود: مسابقات بخش آوایی شامل حفظ، قرائت، ترتیل و اذان و بخش معارف شامل تفسیر قرآن کریم، حفظ موضوعی و نهج البلاغه می باشد.

وی درمورد تاریخ و محل برگزاری مسابقات معارف و آوایی گفتتاریخ برگزاری مسابقات معارف پنج شنبه ۴ خرداد ماه به صورت همزمان در سراسر کشور در محل امامزاده سید حمزه(ع) برگزار می شود.

وی تصریح کرد: مسابقات رشته های آوایی در بخش خواهران، پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه در محل مرکز فرهنگی قرآنی امامزاده سید حمزه(ع) و در بخش برادران در محل سالن اجتماعات آستان مقدس سید حمزه(ع) برگزار خواهد شد.
علینیا اضافه کرد: در بخش خواهران از ۵ داور و در بخش برادران از ۴ داور شهرستانی استفاده خواهد شد.

مسوول فرهنگی و قرآنی خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۷۰ نفر در مسابقات ثبت نام نموده اند که از این تعداد ۹۰ نفر خواهران و ۸۰ نفر از برادران می باشد و بیشترین ثبت نام ها در بخش معارفی قرآن کریم می باشد.

این مقام مسوول در مورد تاثیر مسابقات در ترویج فرهنگ قرآنی گفت: مسابقات قرآن کریم یکی از عوامل ایجاد شور و نشاط در بین قرآن آموزان است و این خود باعث تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآنی می شود که همه ساله سازمان اوقاف و امور خیریه این شور را در استان ها و شهرستان ها ایجاد می کند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!