اجرای طرح مدام درمدارس موجب مهارت آموزی دانش آموزان می شود

معاون متوسطه آموزش و پرورش کاشمر؛

 

اجرای طرح مدام درمدارس موجب مهارت آموزی دانش آموزان می شود
معاون متوسطه آموزش و پرورش کاشمر گفت: اجرای طرح مدام درمدارس موجب مهارت آموزی دانش آموزان و رفع مشکلات آنان می شود.

به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش کاشمر؛عزت اله طاهریان معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش  امروز دوشنبه در حاشیه بازدید از مدارس گفت: مرحله اول طرح مدام˝مشارکت دانش آموزان در امور مدرسه˝ در ۴۷ آموزشگاه متوسطه اول شهر و روستا اجرا شد.این طرح بر اساس مشارکت دانش آموزان درامور مدرسه تدوین شده و شامل آموزش مهارت های زندگی، تصمیم گیری، حل مساله و آماده کردن دانش آموزان برای زندگی است.

وی تقویت اعتماد به نفس در دانش آموزان، شکوفایی استعدادها و بروز خلاقیت در آنان ، تقویت حس مشارکت پذیری دانش آموزان و ایجاد حس مسئولیت پذیری در آنان را از اهداف مهم این طرح برشمرد و افزود: در این روز تعدادی از دانش آموزان تمام کارها و فعالیت هایی را که در یک روز اولیای مدرسه به طور مستمر انجام می دهند را در اختیار می گیرند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کاشمر، اجرای این طرح را در ارتقای کیفی یادگیری دانش آموزان و نقش پذیری آنان مهم خواند و اضافه کرد: اگر در مدارس شرایط و موقعیت مناسب طوری فراهم شود که دانش آموزان نقشی را در مدیریت و برنامه ریزی برعهده گیرند، یادگیری مهارت های زندگی برای آنها آسانتر خواهد شد.

عزت اله طاهریان، با اشاره به نظارت و ارزیابی فرآیند کلاس های درس در مدارس افزود: در کلاس های درس باید احساس نیاز به دریافت و یادگیری مباحث درسی در دانش آموزان ایجاد شود و این کار جز با مشارکت دانش آموزان در تدریس محقق نمی شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد:مرحله اول این طرح در ۴۷ دبیرستان متوسطه اول، و برای ۶۳۰۰ دانش آموز دختر و پسر برگزار شده است

گفتنی است: عزت اله طاهریان معاون آموزش متوسطه ،غلامرضا پور کارشناس مسئول آموزش متوسطه اول و جوادی مسئول روابط عمومی با حضور در مدارس از نحوه اجرای این طرح بازدید و در فضایی صمیمی با دانش آموزان و همکاران به گفتگو پرداختند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!