زنگ قرآن و عترت در مدارس کاشمر به صدا درآمد

هم‌زمان با سراسر کشور

زنگ قرآن و عترت در مدارس کاشمر به صدا درآمد.
هم‌زمان با سراسر کشور زنگ قرآن و عترت در مدارس کاشمر به صدا درآمد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، پیش از ظهر امروز در مراسمی نمادینی که با حضور مدیر آموزش‌وپرورش، تعدادی از مسئولان و جمعی از معلمان قرآن و دانش آموزان در نمازخانه تازه تأسیس کوثر در آموزشگاه ۱۵ خرداد کاشمر برگزار شد، زنگ قرآن و عترت در این آموزشگاه به صدا درآمد.

در حاشیه این مراسم علی شهابیان مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کاشمر اظهار داشت: ۲۴ تا ۳۰ آذرماه به‌عنوان هفته قرآن و عترت در آموزش‌وپرورش نام‌گذاری شده که در این راستا، تلاش کردیم، برنامه‌های متنوعی در این زمینه اجرا کنیم.

معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش‌وپرورش کاشمر با اشاره به استقبال دانش‌آموزان این شهرستان از کلاس‌های قرآنی که در مراکز دارالقرآن‌های سطح شهر، یادآور شد: انس با قرآن سبب سعادت و کمال انس می‌شود، چراکه کلام الهی در حقیقت جلوه‌ای از قدرت، علم و حکت پروردگار عالم و بهترین راه برای انس با خداوند عظیم است.

وی با تأکید بر هوشیاری و بیداری در مقابل توطئه‌های دشمنان که نسل جوان و نوجوان، عقاید دینی و فرهنگی ملت را نشانه رفته است، اضافه کرد: درزمانی که دشمنان اسلام با استفاده از هر ابزار و وسیله‌ای کمر به نابودی اسلام بسته‌اند، انس گرفتن مسلمانان با این کتاب آسمانی امری اجتناب‌ناپذیر است، چراکه دور شدن از این سرچشمه نور، در معرض خطر گمراهی و تسلط بیگانگان قرار خواهیم گرفت.

معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش‌وپرورش کاشمر تجلیل از فعالان قرآنی، برگزاری محافل انس با قرآن و برگزاری مسابقات قرآن را ازجمله مهم‌ترین برنامه‌های هفته قرآن و عترت در این شهرستان عنوان کرد.

در پایان این مراسم با اهدای هدیه‌ای از محمدرضا محمدیان و همسرش از خیرین نیک‌اندیش و بانی ساخت نمازخانه کوثر در دبستان بنیاد ۱۵ خرداد تقدیر شد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!