حضور کاشمر در سومین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشور

معاون فرماندار کاشمر خبر داد
حضور کاشمر در سومین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشور
معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری از حضور این شهرستان در سومین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشور خبر داد.

مهدی برامکی

مهدی برامکی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کاشمر اظهار داشت: سومین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر از ۲ الی ۱۸ اسفندماه در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

وی بابیان این‌که اساس اعلام استانداری خراسان رضوی، به‌منظور ارائه و معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های مناطق روستایی و عشایر هر یک از شهرستان‌ها می‌توانند در این نمایشگاه حضورداشته باشند افزود: با هماهنگی‌های انجام‌شده با ادارات و دستگاه‌های ذی‌ربط در سطح شهرستان، کاشمر در این نمایشگاه شرکت می‌کند.

معاون فرماندار کاشمر با اشاره به این‌که یکی از کارآمدترین و مؤثرترین ابزار در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بهره‌مندی از استعدادها و ظرفیت‌های متنوع جامعه روستایی و عشایری است ابراز داشت: معرفی جاذبه‌های تاریخی و گردشگری، معرفی مشاهیر و استعدادهای جوانان، ارائه توانمندی‌ها و محصولات روستایی و عشایری، صنایع‌دستی و آگاهی و آشنایی بازدیدکنندگان از ظرفیت‌های جامعه روستایی در نقاط مختلف کشور از اهداف اصلی در برپایی این نمایشگاه است.

وی بابیان این‌که ۳۵ درصد جمعیت شهرستان در ۵۸ روستای بخش مرکزی و بخش کوهسرخ کاشمر سکونت دارند خاطرنشان کرد: مناطق روستایی کاشمر علاوه بر تولید محصولات کشاورزی و دامی در حوزه گردشگری نیز از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های متعددی برخوردار است که با معرفی و شناساندن این مناطق دیدنی علاوه بر فراهم شدن زمینه برای توسعه پایدار شاهد مهاجرت معکوس و رونق گرفتن اشتغال روستایی نیز خواهیم بود.

برامکی با تأکید بر این‌که غرفه کاشمر در سومین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر با مشارکت بخشداری‌ها، شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی، میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری، جهاد کشاورزی، صنعت معدن و تجارت، امور زنان و خانواده و تعاون روستایی فعال می‌شود یادآور شد: علاوه بر شناسایی توانمندی و ظرفیت‌های کاشمر، در این غرفه محصولات تولیدی شهرستان اعم از محصولات کشاورزی و دامی و صنایع‌دستی نیز به فروش می‌رسد.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری کاشمر در پایان با اشاره به ظرفیت و برند فرش کاشمر بیان داشت: امیدواریم برگزاری این نمایشگاه فرصت خوبی برای معرفی صنعت فرش دستباف کاشمر و ایجاد ارتباط مستقیم بین علاقه‌مندان و فعالان صنعت فرش کشور با تولیدکنندگان و دست‌اندرکاران فرش این شهرستان شود.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!