مشارکت ۲ میلیارد تومانی روستاییان بخش مرکزی کاشمر در اجرای طرح‌های عمرانی و فرهنگی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعید چیتی در گفتگو با کاشمربصیر، اظهار کرد: توسعه روستایی، از اولویت‌های دولت تدبیر و امید است و در این راستا، همکاری و مشارکت مردم در امور روستا یک عامل کلیدی به حساب می‌آید.

سعید چیتی بخشدار مرکزی کاشمربخشدار مرکزی کاشمر ادامه داد: توانمندسازی روستاها با حضور و مشارکت روستاییان امکان‌پذیر است و به طور قطع مشارکت روستاییان در آبادانی و توسعه روستاها، نتیجه مطلوب و بهتری خواهد داشت، بنابراین در بخش مرکزی در جلب مشارکت مردم در پروژه‌ها و اداره امور روستا، موفقیت‌های چشمگیری کسب کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: به منظور همراه ساختن مردم و توسعه مشارکت مردمی در بهبود وضعیت روستاهای بخش مرکزی کاشمر، در کنار دهیاری و شورای اسلامی در تمام روستاها، مجمع خیرین با محوریت آبادانی روستا تشکیل شده است و توانستیم گام‌های مؤثری در جذب مشارکت روستاییان برداریم.

بخشدار مرکزی کاشمر ادامه داد: در همین راستا مردم و خیرین روستاهای مختلف بخش مرکزی کاشمر در اجرای پروژه‌های عمرانی، حوزه فعالیت‌های آموزشی، فرهنگی و ورزشی و همچنین در اهداء زمین با نیت‌های مختلف همراهی بسیار خوبی داشته‌اند به گونه‌ای که در مجموع، میزان کمک و مشارکت خیرین و اهالی روستاها در سال جاری تا کنون در حدود دو میلیارد تومان بوده است.

چیتی افزود: مشارکت مردمی در اجرای پروژه‌های عمرانی روستاهای بخش مرکزی ۷۶۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، مشارکت مردمی در حوزه آموزشی، فرهنگی و ورزشی ۵۰۴ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و ارزش زمین‌های اهدایی در روستاها ۶۹۵ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان بوده است.

وی تأکید کرد: همچنین سهم اعتبارات دولتی روستاهای بخش مرکزی کاشمر در سال جاری ۲ میلیارد و ۱۱۳ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان بوده است که با توجه به کمک‌ها و مشارکت مردمی باید گفت جمع اعتبارات هزینه شده در روستاهای بخش مرکزی کاشمر در سال ۹۶ مبلغ ۴ میلیارد و ۷۹ میلیون و ۷۳۵ هزار تومان است.

بخشدار مرکزی کاشمر گفت: اهدای زمین‌ توسط خیرین جهت مشارکت در حوزه‌های مختلف عمرانی، فرهنگی، آموزشی و ورزشی در روستاهای رزق‌آباد، فرح‌آباد، مغان، تل‌آباد، تربقان، فروتقه و زنده‌جان انجام شده است.

چیتی یادآور شد: مشارکت اهالی در اجرای عقب‌نشینی و توسعه معابر از دیگر همراهی‌هایی بوده است که مردم روستاهای رزق‌آباد، قوژد، عشرت‌آباد، نای، تربقان، فدافن، محمدیه، ممرآباد، عارف‌آباد، فرح‌آباد، اسحاق‌آباد، تل‌آباد، فرگ، فروتقه و سرحوضک به ارزش بیش از ۴۰۰ میلیون تومان انجام شده است.

وی ادامه داد: همچنین مشارکت اهالی در اجرای فعالیت‌های عمرانی همچون آسفالت، زیرسازی و غیره در روستاهای رزق‌آباد، محمدیه، مغان، جردوی، حاجی‌آباد، کسرینه، زنده‌جان، ممرآباد، قوچ‌پلنگ، عشرت‌آباد، قوژد، تربقان، فروتقه، سرحوضک، عارف‌آباد، فدافن و فرگ با ارزش ۳۶۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان صورت گرفته است.

بخشدار مرکزی کاشمر اظهار داشت: مشارکت مردمی در حوزه فعالیت‌ها و طرح‌های آموزشی، فرهنگی و ورزشی نیز در روستاهای قوژد، محمدیه، جردوی، فرشه، کسرینه، نای، رزق‌آباد، تربقان، گندم‌بر، سرحوضک، فروتقه و حاجی‌آباد با ارزش بیش از ۵۰۴ میلیون تومان انجام شده است.

چیتی تصریح کرد: در کنار پیگیری برای افرایش مشارکت مردم در روستاها، تلاش کرده‌ایم مشارکت‌ها را در روستاهای بخش مرکزی، نظام‌مند و همه‌جانبه کنیم.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!