امین التجار بخشی از هویت فرهنگی و تاریخی کاشمر است

تهیه کننده مستند امین التجار:«امین التجار» بخشی از هویت فرهنگی و تاریخی کاشمر است

امید عرب در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با بیان این مطلب اظهار کرد: با ساخت این فیلم مستند تلاش کردیم بخشی از هویت فرهنگی و تاریخ شفاهی کاشمر را به تصویر بکشیم و حافظ آن باشیم.

وی ادامه داد: حاج سیدمهدی رشتی حسینی ترشیزی ملقب به امین التجار واقف بزرگترین موقوفه دهه فاطمیه در خراسان رضوی است و این مستند شرحی بر زندگانی و موقوفه ایشان با نگاهی به تاریخ ترشیز کهن است.

عرب عنوان کرد: امین التجار مرد زمان شناسی بود و ایده ساخت این مستند به پاس ارج نهادن به شخصیت ایشان و قدردانی از کارهای نیک و پسندیده ای که ایشان انجام داده است ساخته و پرداخته شد، در واقع تلاش کردیم شخصیت ایشان احیا شود.

این تهیه‌کننده درخصوص زمان شروع ساخت این پروژه بیان کرد: این پروژه از اسفندماه سال ۱۳۹۵ آغاز شده و ساخت آن قریب به یکسال زمان برده است. مستند «امین التجار» در سه مقطع زمانی روایت می‌شود و در این مدت سه فاز تصویربرداری داشته‌ایم که فاز نخست آن در اسفند ماه ۱۳۹۵، فاز دوم در شهریور ماه ۱۳۹۶ و فاز سوم در آبان ماه ۱۳۹۶ انجام شده است.

وی افزود: تعداد لوکیشن‌های تصویربرداری بالغ بر ۱۲ لوکیشن بوده که تصویربرداری این سکانس‌ها در شهرستان کاشمر، روستای قوژد و شهر یونسی شهرستان بجستان صورت پذیرفته است.

عرب عنوان کرد: در انتخاب عوامل اجرایی این پروژه دید و نگاهمان این بوده که از ظرفیت و توان افراد همین منطقه استفاده شود و در واقع بعد از اکران این فیلم مستند ظرفیت‌های بومی شکوفا شوند.

این تهیه‌کننده اضافه کرد: اکران این فیلم مستند در روز های سه شنبه و چهارشنبه، اول و دوم اسفنددر شهرستان کاشمر خواهد بود.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!