برگزاری آئین معنوی اعتکاف در ۲۱ مسجد شهرستان کاشمر

رییس اداره تبلیغات اسلامی کاشمر گفت: ۲۱ مسجد در کاشمر و کوهسرخ آماده برگزاری آئین معنوی اعتکاف هستند.

قاسمعلی مجیدی اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های انجام‌شده با مسئولان و هیات‌ امنای مساجد کاشمر، ۲۱ مسجد در نقاط شهری و روستایی کاشمر برای برگزاری آئین اعتکاف اعلام آمادگی کردند.

وی افزود: در کاشمر مسجد جامع در مرکز شهر و مساجد امام علی(ع) در منطقه شرق شهر، مسجد امام رضا(ع) در منطقه شرق و مسجد ۱۴ معصوم(ع) در منطقه مسکن مهر برای میزبانی از معتکفان در شهر کاشمر انتخاب شدند.

این روحانی مسئول ادامه داد: آئین معنوی اعتکاف در ۱۷ روستای بخش مرکزی، مسجد جامع صاحب‌الزمان شهر ریوش و ۹ روستای بخش کوهسرخ برگزار می‌شود.

رئیس تبلیغات اسلامی کاشمر بیان کرد: ثبت‌نام از معتکفان در مساجد از ۲۰ اسفندماه امسال آغاز و تا ۷ فروردین‌ماه سال آینده ادامه دارد.

وی یادآور شد: به‌منظور بهره‌مندی معتکفان از سه شبانه‌روز حضور در مساجد علاوه بر تفکیک جنسیتی، شرکت‌کنندگان به لحاظ سنی در دو گروه زیر ۲۰ سال و بالای ۲۰ سال تقسیم می‌شوند، به‌طوری‌که در بخش برادران مسجد جامع کاشمر میزبان معتکفان بالای ۲۰ سال، مسجد ۱۴ معصوم(ع) میزبان معتکفان زیر ۲۰ سال و در بخش خواهران مسجد امام علی(ع) میزبان معتکفان بالای ۲۰ سال و مسجد امام رضا(ع) پذیرای معتکفان زیر ۲۰ سال هستند.

مجیدی مجموع آمار شرکت‌کنندگان در مراسم اعتکاف سال گذشته در کاشمر را ۲ هزار و ۵۰۷ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، یک هزار و ۸۷۰ نفر خواهر و ۶۳۷ نفر برادر بودند که در ۳۱ مسجد شهری و روستایی به راز و نیاز با خالق هستی پرداختند.

وی بیان احکام اعتکاف، سخنرانی، مولودی‌خوانی، حلقه‌های معرفت، اعمال ام داوود، عبادت بهره‌مندی از حضور کارشناسان و صاحب‌نظران حوزه‌های دینی، اجتماعی و فرهنگی را از برنامه‌های این مراسم معنوی در کاشمر عنوان کرد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!